Dnes v rámci pražského IoT Hackathonu proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Czech IoT Summer Jam. Tým vývojářů ze společnosti Railsformers s.r.o. se umístili na 2. místě! Akci pořádala společnost České Radiokomunikace (ČRA) společně s významnými partnery.

 

Czech IoT Summer Jam

Soutěž probíhala od 14. 6. do 15. 11. 2016 a je určena pro jednotlivce a firmy na území České republiky. Cílem soutěže bylo vytvoření prototypu aplikace, která bude zpracovávat data ze sensorů, přenášená pomocí technologie LoRa. Sensory byly umístěny na zajímavých místech tak, aby zpracování jejich dat mohly přinést užitečné a prakticky uplatnitelné výsledky. Využití dat a forma jejich zpracování byla na účastnících soutěže, fantazii se meze nekladly.

 

Jaké musel prototyp aplikace splnit podmínky?

  • aplikace musela umět zpracovávat data ze senzorů přenašeným pomocí sítě LoRa

  • senzory byly umístěny pořadatelem soutěže, účastnící měli možnost navrhnout zajímavá místa, kam se mohly senzory v průběhu soutěže doplnit

  • vývoj probíhal pod licencí GNU/GPL, tedy pod otevřeným zdrojovým kódem

Účastníci během soutěže využili prostor pro vlastní kreativitu, nápady a technické dovednosti.

 

Jak probíhalo hodnocení soutěže?

Aplikaci hodnotila odborná porota složená ze zástupců českých univerzit, zástupců Českých Radiokomunikací a redaktorů technických periodik. Hodnotil se nejen samotný nápad, ale i technické zpracovnání aplikace.