rf - influenceri a spol - web.jpg

Co je influencer marketing? Kdo je influencer, kdo opinion leader a kdo mikroinfluencer? A jak vůbec s touto formou propagace produktů či služeb začít? Na to se zaměřují následující odstavce.

Všechny informované souhlasy máte, e-maily posíláte, články na blog píšete, vaše profily na Facebooku i Instagramu se pravidelně plní, ale business stagnuje? Možná by pro vás mohlo existovat ještě jedno řešení. Jmenuje se influencer marketing. Co to je a nad čím byste se měli zamyslet, než se do této formy propagace pustíte?

Co je influencer marketing?

Zjednodušeně řečeno jde o propagaci výrobku nebo služby člověkem, který má vliv. Zapojování známých osobností do marketingového plánu je čím dál oblíbenější, setkáte se s ním ve většině velkých firem, ale i u mnoha drobných podnikatelů.

Kdo je influencer?

Jako influencera označujeme onoho člověka, co má vliv. Ve většině případů jde o celebrity, influencery jsou ale i různí bloggeři nebo youtubeři.

Kdo je opinion leader?

Osobnostem, které mají vliv největší, a mohou tak názory veřejnosti ovlivňovat nejvíce, říkáme opinion leadeři neboli názoroví vůdci. Typickým příkladem pro Česko je Leoš Mareš.

Kdo je mikroinfluencer?

Někdy olbřímí vliv není všechno, a tak se v influencer marketingu v poslední době začal používat i termín mikroinfluencer. Jde o osobu mající vliv na menší část populace, zato však budí zpravidla daleko větší důvěru.

Jak poznáte influencer marketing v praxi?

Pokud například na instagramovém profilu nějaké známé osobnosti uvidíte její fotku s produktem v rukou, je nanejvýš pravděpodobné, že se jedná o influencer marketing. Pokud navíc pod snímek sama osobnost vloží komentář, kde zmíní název značky vyfoceného produktu, máte jistotu. Obdobně fungují zmínky o produktech či přímo jejich používání ve videích youtuberů.

Jak s influencer marketingem začít?

Z výše uvedeného je zřejmé, že influencer marketing ve vaší firmě může mít více podob. Pokud chcete svým produktem nebo službou oslovit skutečně široké masy, zapojte opinion leadera. Pokud chcete posílit důvěryhodnost vaší značky, postačí vám influenceři, či dokonce „jen“ mikroinfluenceři. Při výběru však dejte na sladění influencera s filozofií vaší firmy, tak aby spojení bylo přirozené a důvěryhodné. Influencer marketing není vždy o velkých jménech a celebritách, v mnoha případech udělá více práce správně vybraný mikroinfluencer!

Chtěli byste se do propagace svých produktů či služeb prostřednictvím influencer marketingu pustit, ale nejste si jisti, jak na to? Nebo už tuto formu propagace provozujete, ale s výsledky nejste spokojeni? Obraťte se na nás. Tým Railsformers je připraven vše s vámi probrat a následně dát vašemu podnikání zcela nový směr.