2021-05-26 WhatsApp.jpg

Současný majitel WhatsAppu, Facebook Inc., své fanoušky při zprávě o sdílení osobních dat moc nepotěšil. A možná i proto přišel na začátku roku 2021 se zajímavým seznamem novinek, které rozradostní nejen stávající uživatele, ale i nově příchozí.

5 vychytávek pro rok 2021

WhatsApp se zařekl, že přinese svým uživatelům konečně změny, které budou užitečné. Některé vychytávky jsou sice zatím ještě ve fázi testování, avšak všechny by měly být uvolněny do první poloviny letošního roku!

Konec otravnému odhlašování v různých zařízeních

Aktivní uživatelé WhatsAppu moc dobře vědí, jak je otravné mít účet přihlášený pouze na jednom zařízení (když nepočítáme možnost propojení s desktopem). Nově by měl však jeden účet běžet rovnou na čtyřech přístrojích!

Vzdálená správa je už nyní v rukách testerů, takže by její zprovoznění mohlo přijít v nejbližších měsících. Aktuálně se ukazuje další náznak vývoje, který souvisí i s možností synchronizace mezi zařízeními.

Možnost telefonování z desktopu

Další zásadní změna k lepšímu představuje hlasové i videohovory konečně nejen na mobilu. WhatsApp oznámil, že po dlouhém testování zpřístupnil všem uživatelům telefonování pomocí své aplikace i z počítačů s Windows i Mac.

Připojení nového účastníka hovoru

Každý, kdo se účastnil pravidelných skupinových hovorů ví, jak otravné bylo kvůli nově příchozímu ukončit stávající rozhovor, přidat účastníka a znovu vytočit skupinový telefon. Nově by totiž neměl být problém přidat dalšího účastníka rovnou do již probíhajícího hovoru.

Posílání videí bez zvuku

Ačkoli to zní kapku bláznivě, videa posílaná a přehrávaná ve službě WhatsApp opravdu nešla ztlumit. To se ale změnilo s ikonou reproduktoru, která dokáže zvuk ztišit. Stejnou možnost navíc dostanete i v rámci odesílaných videí.

Funkce „Read later“

Poslední funkce by se dala doslova přeložit jako „přečíst později“. Prakticky se bude jednat o prostor, do kterého si jako uživatel uložíte obsah, který si chcete uschovat pro pozdější přečtení.

Ukončení podpory pro starší systémy

Od letošního roku mohou někteří uživatelé WhatsAppu pocítit omezení funkcí nebo dokonce neschopnost zprovoznění této služby. Důvodem je ukončení podpory na starších systémem Android a iOS.

K tomu, abyste si byli jisti, že vám aplikace bude bez problémů fungovat jako doposud, bude vyžadováno minimálně u iOS verze 9, u Androidu zase budete muset mít alespoň verzi 4.0.3.

WhatsApp již dávno nepodporuje systémy jako BB10 nebo Windows (Phone). Lze jej však používat ještě na mobilech se systémem KaiOS, který se objevuje například u novějších tlačítkových Nokií. Zde je ale potřeba mít minimálně KaiOS 2.5.1.