5 x TREND DIGITAL MARKETINGU BLOG.png

Rostoucí vliv Instagramu a jeho Insta Stories, důležitost zábavného obsahu profilů, boti, virtuální realita a posílení síly slova. To vše začalo v posledních měsících ovlivňovat podobu digitálního marketingu. A v roce 2018 budou tyto trendy nabírat na intenzitě.

Uplynulý rok přinesl do digitálního světa několik zásadních změn. A dá se předpokládat, že jejich vliv bude v letošním roce určovat podobu sociálních sítí. Které trendy se tedy v roce 2018 vyplatí sledovat?

1. Insta Stories
Odborníci na digitální marketing se shodují, že na špici popularity sociálních sítí v letošním roce stane Instagram a jeho Insta Stories. Krátká videa, založená na autenticitě a emocích, budou to, co ovlivní vnímání reality a co rozhodně promění celý reklamní průmysl. Na fenomén Insta Stories budou muset reagovat nejen marketéři, ale i média.

2. Kreativita na profilech sociálních sítí
Správci profilů budou muset vynaložit veškeré síly k tomu, aby vytvářeli obsah, který bude zábavný nebo alespoň přínosný pro uživatele. Nezábavné profily nebude nikdo číst, jejich příspěvky nebude nikdo sdílet. Stanou se nudnou šedí a zapadnou.

3. Boti
Do kampaní a komunikace na sociálních sítí se stále více budou zapojovat boti, tedy automatická komunikace s uživateli. Počítačové učení v současné době Facebook testuje, již teď je ale jisté, že boti se postupně stanou standardem, který dokáže ještě lépe cílit na uživatele.

4. Virtuální realita
Virtuální realitu nasazovali do obsahu sociálních sítí loni především velké značky. V letošním roce se ale očekává masivní nástup na mainstreamový trh. Prohlížení produktů na e-shopu nebo fotografií různých destinací tak získá zcela nový rozměr.

5. Síla slova
Takzvané ústní doporučení vždy platilo za nejsilnější marketingový nástroj. A přes všechny marketingové vychytávky, automatizace, roboty a virtuální reality zůstane doporučení od někoho z přátel či z rodiny tím, co každou značku posílí takřka okamžitě. Živý důkaz zkrátka bude lepší než cokoliv jiného a firmy s tím budou muset počítat a hýčkat si influencery, opinion leadery a recenzenty. 

Nejen tyto trendy, ale i mnohé další u nás bedlivě sledujeme a zkoumáme jejich ideální využití v praxi. Máme odborníky, kteří se na jednotlivé složky marketingové komunikace specializují, a tak budete-li chtít poradit či pomoci, neváhejte se na nás obrátit.