TRENDY WEBDESIGN 2.png

Jak vypadá dnešní moderní webová stránka? Je jednoduchá, využívá barevných přechodů, hraje si s písmem a bohatě využívá ilustrací, animací a videí.

Podobně jako třeba móda také webdesign podléhá určitým trendům. Ty se prakticky konstantně a kontinuálně vyvíjejí a mění. Jaké trendy udávají směr webdesignu v letošním roce? Vybrali jsme pět nejvýraznějších a na následujících řádcích vám je představíme.

1. Zjednodušování
Minimalistické weby jsou v kurzu již několik let a tento trend pokračuje i letos. Souvisí zejména s nároky na responzivitu, tedy uživatelskou přívětivost v mobilních telefonech. Google dokonce stránky, které nefungují dobře v mobilech, vyhodnocuje jako pro uživatele nepřínosné a ve vyhledávání je upozaďuje.

Z toho důvodu je grafika současného webu přehledná, jednoduchá a bez zbytečného balastu. 

2. Barevné přechody
Doba křiklavých webových stránek je pryč, hitem roku 2018 jsou pastelové barvy  a ještě větším hitem pak gradienty neboli přechody. Nejčastěji se setkáte s přechodem dvou barev, výjimkou ale nejsou třeba ani čtyřbarevné gradienty.

3. Výrazné velké písmo
Na font neboli písmo se klade čím dál větší důraz a na webu dostává čím dál větší prostor. Někdy i maximální. Vnímání fontu se věnuje celý podobor psychologie, a tak i moderní web se výběru správného písma do velké míry podřizuje. Velké litery, kombinace patkového a bezpatkového písma a hrátky s fonty (a slovy) jsou tím, co je momentálně in 

4. Ilustrace
Obrázek je víc než text, to platilo, platí a platit bude. Obrázky v podobě fotografií ale poslední dobou nahrazuje trend vlastnoručně kreslených ilustrací. Máte-li v okolí někoho, kdo umí kreslit, máte velkou šanci na to mít trendy stránky.

5. Animace a videa
A ještě víc než obrázek je video. I v této oblasti pak začínají převažovat animovaná videa, ale ani smyčkou natočenou na kvalitní telefon a uloženou jako pozadí webu nic nezkazíte. Často totiž o vaší práci řekne víc než jakákoliv slova. 

V Railsformers všechny tyto trendy bedlivě sledujeme a automaticky je zahrnujeme do našich pracovních postupů. V případě, že je vaším cílem mít moderní a funkční webovou prezentaci, nebojte se nás požádat o radu.