2019-03-20 náhled 8 doplnku pro chrome.png

Google přišel při poslední aktualizaci s několika novými vychytávkami pro svůj webový prohlížeč Chrome. My jsme z nich vybrali top osmičku, která pro vás bude opravdu užitečná. Kolik času strávíte denně na Facebooku, YouTube a podobných? Jak být produktivnější? Co vám pomůže při plnění cílů? Odpovědi naleznete v dnešním článku!

Google Keep

Skvělá pomůcka pro organizované uživatele Chromu. Mezi základní funkce Google Keep patří vytváření poznámek, to-do listů a slouží také k ukládání obrázků a webových stránek. Pokud neradi tvoříte poznámky na počítači nebo telefonu, určitě oceníte hlasové nahrávání, které přepíše mluvené slovo na text. Hezkým doplňkem je barevné označení poznámek a jejich označování štítky.

Na všechny poznámky a to-do listy si navíc můžete vytvořit připomínky a upozornění. Tady funguje Google Keep jako váš průvodce. Stačí si vytvořit list detailů, podle kterých chcete postupovat a v momentě, kdy je začnete plnit, Google Keep automaticky přepne na vámi vytvořený seznam a povede vás dalšími kroky.

Clockify Time Tracker

Rozšíření s názvem Clockify Time Tracker pro Chrome pomůže sledovat čas, který věnujete různým úkonům. Funguje na stejném principu jako stejnojmenná aplikace.

Chtěli jste někdy vědět, kolik času denně trávíte na sociálních sítích, vařením, spaním nebo prací? Máte v plánu začít více cvičit a nevíte, kde na to ušetřit čas? Pak je pro vás Clockify Time Tracker jako stvořený… Že nevíte, kde volný čas našetřit? Google se připravil i na tento scénář a vypracoval dva návody, jak investovat svůj čas co nejlépe. Můžete si vybrat z příručky studenta a freelancera.

StayFocusd

S rozšířením Clockify Time Tracker jistě souvisí také StayFocusd. Pokud jste se inspirovali jednou z příruček a rozhodli jste se, že budete svůj čas využívat efektivněji, pak nastává krok číslo dvě: uskutečnění plánu. Na internetu existuje spousta lákadel, které ohrožují vaši produktivitu. Ať už se jedná o Facebook, YouTube nebo Reddit, v rozšíření StayFocusd si nastavte časové ohraničení, které chcete této webové stránce věnovat (třeba 10 minut stránka/den). Během vaší práce pak tuto stránku můžete navštívit, ale za celý den na ní můžete strávit jen vámi určenou dobu. Pak se zablokuje, až do dalšího dne. Rozšíření vám navíc zabrání jakkoliv si tento čas nadstavovat.

Vimium

Používat klávesové zkratky místo myši? Instalace rozšíření Vimium udělá z dosud téměř nevyužívané klávesnice nepostradatelného pomocníka. Jaké novinky tedy přináší? Klávesy „J” a „K” nově slouží pro pohyb nahoru a dolů, klávesa „O” jako zjednodušení přístupu do historie a záložek a známá zkratka „Shift + F” umožní vyhledávání na stránce.

Win the Day

Nainstalujte si Win the Day pro dosahování svých cílů. Jednoduše zadejte do rozšíření váš cíl a termín dokončení. Pro snazší dokončení velkých cílů Win the Day umožňuje nastavení „mezicílů”, díky kterým tak uvidíte svůj postup. Pokud momentálně nemáte cíl, kterého byste chtěli dosáhnout, poslouží vám Win the Day třeba pro vytvoření nových návyků.

Productivity Tracker

Který den v týdnu je váš nejproduktivnější? Jste výkonnější na konci měsíce nebo spíš na jeho začátku? Productivity Tracker sleduje počet úhozů a kliků myší, které uděláte v rámci Chromu. Data vám poté promítne do grafu. Snadno tak zjistíte, že den, který jste strávili brouzdáním na YouTube, rekordních kliknutí dosahovat nebude.

Strict Workflow

Znáte techniku time managementu zvanou „Pomodoro productivity technique”? V rámci vaší celodenní činnosti rozděluje produktivní čas na intervaly po 25 minutách, které jsou od sebe odděleny krátkými pětiminutovými přestávkami. Strict Workflow je právě na této technice založeno a celým procesem vás provede. Abyste si nemuseli nastavovat budík každých 25 minut!

Save to Pocket

Narazili jste v práci na článek, který byste si chtěli v klidu přečíst? Uložte si ho do Save to Pocket. Váš zaměstnavatel bude rád, že jste v práci produktivní a vy si ho můžete přečíst v klidu při cestě domů, doma nebo při čekání na sjednanou schůzku. Save to Pocket se navíc synchronizuje v rámci všech vašich zařízení.

Čas je v dnešní době velmi drahou komoditou. Buďte produktivnější a cílevědomí. A pokud se vám stále nedaří nastartovat vaše podnikání, neváhejte a kontaktujte nás. My se postaráme o váš marketing a vy se budete moct naplno věnovat vaší firmě.