2021-07-21 Chrome.jpg

Internetový prohlížeč od Googlu obsahuje mnoho funkcí, o kterých jeho uživatelé nemají ani zdání. A my jsme se rozhodli vybrat osm z nich, které vás mohou nejen potěšit, ale i zefektivnit vaši běžnou pracovní rutinu.

Test rychlosti připojení k internetu

Test rychlosti připojení k internetu na Chrome funguje skrz službu Measurement Lab a akci vyvoláte tím způsobem, že do vyhledávače zadáte slovní spojení „speed test“. Poté už stačí pouze zmáčknout tlačítko a test spustit.

Synchronizace informací

Google Chrome vám umožňuje synchronizovat informace do všech zařízení, ve kterých ho používáte. Má to však jeden zásadní háček, sdílené informace jsou uloženy třetí stranou, posíláte je totiž do cloudu, což pro některé uživatele nemusí být zrovna nejlepší zprávou.

Režim hosta

Chcete-li na internetu surfovat anonymně, většina z vás si určitě otevře anonymní kartu. Už mnohem méně známý je ale režim hosta, který může na první pohled působit jako klasický anonymní režim.

Zatímco, ale ten klasický neukládá žádná data do počítače, režim hosta funguje tak, jako byste k prohlížeči nebyli nikdy dřív přihlášeni. V režimu hosta navíc nefungují ani další věci spjaté s uživatelským profilem, jako například našeptávač dříve navštívených webů a podobně.

Sportovní výsledky

Patříte mezi sportovní fanoušky? Tak by vás mohla zajímat funkce, která při zadání fotbalového týmu zobrazí informace o jeho aktuální pozici v tabulce nebo výsledky odehraných a plánovaných zápasů.

Pomůcka ke zklidnění dechu

Správné dýchání vám může pomoci nejen k uvolnění, ale také odfiltrování stresu a vyčištění mysli. V chytrých telefonech dnes najdete nepřeberné množství aplikací, které vám s dechovým cvičením mohou pomoci nebo můžete do vyhledávače Chrome napsat výraz „breathing exercise“.

Chrome vám poté na prvním místě zobrazí jednominutové dechové cvičení, na které stačí klepnout a dechové cvičení spustit.

Hledání telefonu

Funkci pro vyhledávání telefonu vyvoláte zadáním příkazu „najdi můj telefon“. Jakmile se naváže spojení, zobrazí se vám mapa s jeho polohou. Mobil můžete navíc pomocí zobrazeného tlačítka prozvonit – v takovém případě bude vyzvánět i v případě, že má zapnutý tichý režim.

QR kód

Zatímco dříve bylo nutné mít ve vyhledávači nainstalovaný speciální doplněk, který by s QR kódy uměl pracovat, dnes je jeho součástí. Stačí se podívat na URL řádek a vpravo kliknout na čtverec. Tím vyvoláte možnost QR kód stránky naskenovat nebo stáhnout pro další použití.

Zábava a hry

Vyhledávač od Googlu myslel i na každého, kdo si v rámci pracovního stresu potřebuje odpočinout i jiným způsobem než správně nastaveným dechem. Díky tomu stačí zadat do vyhledávacího okna například piškvorky, Pac Man nebo Snake, díky čemuž se vám otevře brána do staré, ale poctivé zábavy.