rf - konec google adwords - web.jpg

Konec AdWords. Google se rozhodl úspěšnou službu po 18 letech ukončit a nahradit ji trojicí služeb nových. Ty by měly více odrážet dnešní podobu digitálního marketingu.

Společnost Google k 10. červenci po 18 letech ukončila službu AdWords. Marketéři však nemusejí panikařit. Vzniknou totiž hned tři její nástupkyně: Google Ads, Google Marketing Platform a Google Ads Manager.

Google ukončení populární a úspěšné služby vysvětluje změnami, kterými během let jejího fungování prošel svět digitální reklamy. Lidé dnes již netráví svůj volný čas sezením pár hodin u PC, ale s mobilním telefonem takřka 24 hodin denně.

Google Ads

Místo vysvětlování, že on-line marketing dnes nestojí pouze na klíčových slovech, ale že AdWords zvládá i obsahový marketing nebo video, se rozhodl zavést službu Google Ads, která na tu původní navazuje.

Google Marketing Platform

Sloučením nástrojů DoubleClick Digital Marketing a Google Analytics 360 pak vznikla služba Google Marketing Platform. Ta obsahuje také nový nástroj Display a Video 360 a slouží především ke správě kampaní ve větších firmách a marketingových agenturách.

Google Ad Manager

Poslední nová služba Google Ad Manager vznikla rovněž sloučením dvou stávajících služeb, konkrétně DoubleClick for Publishers a DoubleClick Ad Exchange. Tvoří tak nyní ucelenou programátorskou platformu pro vydavatele a partnery Googlu.

Všechny tři služby jsou přitom zároveň postavené na strojovém učení. Google toto učení označuje jako chytré kampaně a tvrdí, že díky nim si bude schopen vytvořit a nastavit marketingovou kampaň kdokoliv.

Ne každý se ale bude v nových službách orientovat snadno. Bude-li to i váš případ, může se vám hodit pomoc odborníků. A ty najdete u nás v Railsformers. Neváhejte nás tedy požádat o pomoc nejen při správě kampaní v Google Ads, ale i při dalších potížích s online marketingem.