RF stáže 2019.jpg

Hledáš skvělou praxi či stáž nebo zajímavou placenou brigádu? Chceš se naučit něco nového a stát se hvězdou IT oboru? V Railsformers nastartujeme tvou hvězdnou kariéru.

Jako přihláška nám stačí vyplnit krátký dotazník.

1) Vývojář nativních Android aplikací

Stážista bude vyvíjet a rozšiřovat mobilní aplikaci srecepty (reimplementace nové architektury aplikace - clean architektura, úpravy XML designu podle Material Design specifikace), súčto (vytvoření, editace faktury, detail faktury, focení faktur a poslání na server) nebo rezervační systém Reservatic (optimalizace rezervačního procesu). V rámci praxe se posluchač setká s AAC, Dagger, Retrofitem, RxJava a dalšími používanými knihovnami pro Android (programovací jazyk Java nebo Kotlin). Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv. “clean architecture” a její potřebou pro mobilní vývoj. Následně bude tyto znalosti uplatňovat při rozšíření a upgradu uvedených aplikací.

2) Vývojář nativních iOS aplikací

Stážista bude vyvíjet a rozšiřovat mobilní aplikaci srecepty (reimplementace nové architektury aplikace - clean architektura, úpravy XML designu podle Material Design specifikace), súčto (vytvoření, editace faktury, detail faktury, focení faktur a poslání na server) nebo rezervační systém Reservatic (optimalizace rezervačního procesu). Součástí iOS vývoje bude práce s návrhovým vzorem MVVM a knihovnami Alamofire (Programovací jazyk Swift). Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv “clean architecture” a její potřebou pro mobilní vývoj. Následně bude tyto znalosti uplatňovat při rozšíření a upgradu uvedených aplikací.

3) Vývojář mobilních aplikací v React Native - hybridní vývoj

Stážista bude v rámci odborné praxe vyvíjet nativní mobilní aplikace za pomocí vývoje v rámci cross-platform frameworku React Native. Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv “Redux, moabx ” a její potřebou pro mobilní vývoj. Aplikace Strážní kniha - Základní seznámení s React Native, Reduxem. Následně úprava aplikace, implementace Redux knihovny pro uchovávání stavu aplikace. Optimalizace kódu pro rychlejší ovládání a používání aplikace.

4) Vývojář internetových aplikací v Ruby on Rails

Stážista bude zapojen do kolektivu vývojářů, kde bude zapotřebí umět komunikovat a podílet se na řešeních v rámci týmu. Bude tedy kladen důraz na týmovou práci a orientaci na společný výsledek. Součástí vývojových prací bude práce s verzovacím systémem Git společně s integračním testováním aplikací a HTML + CSS kódování. Stážista se bude věnovat rozšíření manažerských funkcí v naší ekonomické účetní online aplikaci a tvorbě API ve frameworku Ruby on Rails. Zejména půjde o využití AI v rámci OCR (skenování faktur a jejich chytré čtení a následné načtení do účetní aplikace). Dále plánujeme využít znalostí stážisty pro vývoj pluginů a modulů v rámci systému projektového řízení „Redmine“, který interně používáme v rámci řízení našich projektů. Konkrétně zprovoznění CRM modulu se včemi požadovanými funkcemi a databází klientů/projektů pro možnosti plánování.

5) Vývojář PHP, Zend framework

Náplní stáže bude práce na vývoji nové verze redakčního systému ePublish.CZ. Zejména bude řešena Implementace platební brány, konektor účetního systému a implementace e-commerce procesů dle specifikace zákazníka.Vývoj bude probíhat v jazycích PHP 7 a javascript s využitím frameworku React a výhradně v rámci našeho vlastního redakčního systému ePublish.CZ

6) Vývojář PHP, JS,CSS, HTML

Náplní stáže bude práce na vývoji nové verze redakčního systému ePublish.CZ. Stážista se seznámí se strukturou systému a provede optimalizaci a testování jeho parseru html šablon. Součástí práce bude ladění parseru a jeho rozšíření s důrazem na dobrou obecnou použitelnost a rychlost. Dále se stážista seznámí s nejčastějšími typy útoků na webové aplikace a důkladně otestuje bezpečnost celého redakčního systému a případně navrhne a implementuje potřebné zabezpečení. Další náplní stáže bude implementace GraphQL API pro ePublish. Vývoj bude probíhat v jazycích PHP 7 a javascript s využitím frameworku React.

7) Správa stávajících serverů a cloudů

V prostředí Linux (Ubuntu, Debian), sledování novinek, analýza a návrh nových řešení na bázi kontejnerů. Návrh a případná realizace centrálního monitorovacího systému. Požadujeme základní znalost prostředí Linux na úrovni instalace a práce se systémem v příkozové řádce.

VYPLNIT KRÁTKÝ DOTAZNÍK