1_youtube TV_blog.png

Ačkoli chytré telefony stále hýbou digitálním světem, kanál YouTube se pomalu ale jistě přesouvá zpět do obýváků. Podle průzkumů stráví uživatelé průměrně více než 180 milionů hodin sledováním YouTube právě na televizi. Je tedy logické, že na tento trend potřebují inzerenti reagovat velmi pohotově a využít nový potenciál videoreklamy.

Google tedy nelenil a přichází s novinkou, která usnadní cílení reklam YouTube na uživatele, kteří jsou připojeni na televizorech. Pro zadavatele reklamy by tak mělo být jednodušší spravovat všechny kampaně a zajistit tak přesné cílení a měřitelnost.

Pro upřesnění se v nastavení reklamy jedná o novou kategorii zařízení - Televizní obrazovky. Pomocí této kategorie můžete podstatně lépe najít cenné segmenty publika, které mají připojenou televizi k internetu a sledují na ní videa na YouTube.

Takže vedle zařízení jako jsou počítače, mobilní telefony a tablety naleznete v Google Ads (původně Adwords) a Display & Video také Televizní obrazovky. Díky tomu můžete svůj obsah přizpůsobit uživatelům na míru, například použít jinou kreativu nebo nastavit úpravu nabídky pro konkrétní zařízení.

Jednou z největších výhod, které Google slibuje, je měřitelnost reklamy. Zadavatel reklamy si tak ve svém účtu Google Ads může prohlédnout nejen statistiky webových kampaní, ale také to, jak si vede z hlediska poslechovosti rádiový spot nebo počet zobrazení reklamy v TV.

Vzhledem k tomu, že se Vánoce blíží závratnou rychlostí, zbytečně neotálejte a začněte oslovovat uživatele na zařízeních, která streamují TV obsah (chytré televize, herní konzole, Chromecast apod.)! A pokud jste už nyní zavaleni prací, nebo se v nových službách jednoduše neorientujete, rádi vám při správě kampaní v Google Ads pomůžeme.