bumper blog (1).png

Šestisekundové reklamy na sociálních sítích neboli bumper ads jsou jedním z nejžhavějších trendů online marketingu. Co taková bumper videoreklama umí, jak ji vytvořit a na co si při jejím používání dát pozor? Zodpovíme!

Svět internetu je stále rychlejší. A co bylo rychlé včera, má dnes již rychlost hlemýždě. Jste-li třeba zastáncem toho, že třicet sekund je dostatečně krátký čas na zhlédnutí videa, budete muset svůj názor přehodnotit. Nebo spíše přepočítat. Aktuálním trendem videoreklam jsou totiž šestisekundové bumper ads.

Co jsou bumper ads?

Dnes si už zkrátka nevystačíte s tím, že televizní reklamu vezmete a jednoduše přemístíte na internet. Klasický uživatel není na reklamy zvědavý a zpravidla hledá možnost, jak je co nejdřív a co nejrychleji přeskočit.

A tak se někdy v roce 2016 zrodil model bumper reklam. Tato videa mají pouhých šest sekund. Nedají se tedy přeskočit ani utnout, do diváka doslova narazí (z anglického bump – narazit, naletět).

Pro marketéry je to zbraň i výzva zároveň. Zbraň v tom, že díky krátké stopáži a nemožnosti přeskočení videa se počítá každé zhlédnutí. Výzva ve vytvoření takového obsahu, který působí na první dobrou. Za šest sekund zkrátka musíte říct vše, čekat na nějakou pointu v tomto případě nelze. Budovat svou značku ale přesto můžete, a to docela efektivně.

Kdy bumper reklamu použít?

Bumper reklamy jsou ideální na remarketing. Potenciální zákazníci již někde zahlédli hlavní spot, mají tak jakési povědomí o vaší značce a produktu. Šestisekundová reklama jim je ve správný čas připomene. Může nalákat k registraci na webu, ke koupi produktu či jen dát najevo, že vaše značka tu stále je.

Druhým způsobem využití bumper ads je v podstatě pravý opak výše zmíněného. Mezi diváky nejprve vypustíte krátké video, které zaujme jejich pozornost, vzbudí zvědavost a naláká na věci příští. Teprve poté spustíte hlavní kampaň, v níž odhalíte zbytek.

Jak vytvořit úspěšnou bumper reklamu?

  • Vymyslete vhodnou strategii (viz předchozí odstavec).
  • Připravte skvělý vizuál. Musí zaujmout prostě na první pohled.
  • Diváka nezahlcujte zbytečnými informacemi.
  • Nezapomeňte na sdělení, je to to nejpodstatnější.
  • Samozřejmě zmiňte svou značku.

Inspirujte se, jak tvoří bumper ads v zahraničí. 
 

Chystáte se svůj produkt podpořit bumper reklamou, ale tápete v tom, jak ji vytvořit a následně použít? Neváhejte se na nás obrátit. V Railsformers máme odborníky, kteří se na online reklamu na sociálních sítích specializují a jsou vám k dispozici.