rf - cesi a some - web.jpg

Nejpopulárnější sociální sítí v Česku zůstává Facebook

Facebook, YouTube, ale také Instagram. To je dle nedávného průzkumu trojice nejsilnějších sociálních médií v Česku. Jejich význam pro digitální marketing tak rozhodně neklesá.

Mezi nejznámější a nejužívanější sociální sítě v České republice i letos patří Facebook následovaný video portálem YouTube. To je jeden ze závěrů průzkumu AMI Digital Index, který letos v dubnu realizovala společnost AMI Digital ve spolupráci s agenturou STEM/MARK.

Zlato pro Facebook

Facebook zná 99 % uživatelů internetu, YouTube pak 98 %. Ve srovnání s loňskem vzrostla obliba Instagramu – letos jej již zná 92 % lidí používajících internet, přičemž osobní zkušenost s tímto sociálním médiem přiznalo 46 % dotázaných.

„Premiantem mezi sociálními sítěmi je v poslední době právě Instagram. Aktuálně je trojkou na trhu a novým formátem Instagram Stories se mu daří oslovovat mladší cílovou skupinu a současně zvyšovat aktivitu stávajících uživatelů. To je pro sociální sítě klíčový faktor,“ uvedl ředitel AMI Digital Vladan Crha.

Instagram na vzestupu

Dá se předpokládat, že obliba Instagramu ještě poroste. Lidé jej totiž nejčastěji označovali jako tu síť, jejíž využívání v budoucnu nevylučují.

Roste také celkový počet Čechů, kteří některé ze sociálních médií již používají. Loni to bylo jen 69 % uživatelů internetu, letos už je to 80 %. Roste také čas, který Češi na sítích tráví.

„Je to v první řadě dáno stále se rozšiřujícím obsahem, který sociální média nabízí. Přispívá k tomu ale i růst onlinové gramotnosti v populaci a také nové formáty, jako například instagramové a facebookové Stories nebo Whatsapp Status,“ vysvětlil Managing Partner skupiny AMI Communications Marek Stránský.

Sociální média jako důležitá část online marketingu

Z výše uvedeného je patrné, že sociální média hrají a nadále budou hrát výraznou roli i při tvorbě marketingových strategií. A na tyto strategie jsme odborníci my v Railsformers. Chcete dodat svému online marketingu novou šťávu? Neváhejte se na nás obrátit.