blog 358x251 (1).png

Data Seznam.cz Vyhledávání ukazují, že Češi v roce 2018 nejvíce hledali na internetu informace o dění na sociálních sítích. Především se zajímali o informace, které se nějakým způsobem týkaly osobností české společenské a politické scény.

Když bychom se zaměřili na to, na které sociální platformě se pokládalo nejvíce dotazů, vsaďte na YouTube. Číslo zadaných výrazů se vyšplhalo přes 30 milionů. Obecně se dá říct, že to není nic nového. Je dlouhodobým trendem, že lidé do vyhledávače zadávají více obecné výrazy než přímo konkrétní umělce nebo názvy písniček. Výjimku tvoří jen pohádky pro děti, kde kromě traktorů vede ve vyhledávání seriál Prasátko Peppa a Pat a Mat.

Na Twitteru se Češi pro změnu zajímají o politku a sport, přičemž  nejhledanějšími výrazy jsou účty bývalého radního a bloggera Petra Paulczynski, který na sebe upozornil v době, kdy jako člen ODS a brněnský zastupitel začal na svém webu publikovat texty extremistů. Z oblasti politiky patří mezi nejhledanější také účet tiskového mluvčí prezidenta ČR Jiřího Ovčáčka a účet předsedy TOP 09 Miroslav Kalousek.

Češi velmi rádi nakouknou do soukromí tuzemských celebrit. Druhým rokem vede v oblíbenosti Leoš Mareš, ale vyhledávaná je také modelka Simona Krainová a nebo Dara Rolins.

Jak to tedy je s tvorbou kvalitního obsahu, který ale budou lidé chtít číst? Pokud si dáte záležet, budete mít kvalitní profily na sociálních sítích, oslovíte zajímavého influencera, určitě i vy máte šanci na úspěch. A jestli nechcete této oblasti věnovat svůj čas, máme v týmu specialisty, kteří si s kvalitním obsahem hravě poradí.