ČRa IoT Hackathon 2016

Dne 4. listopadu 2016 pořádaly České Radiokomunikace IoT Hackathon. Akce se konala v Impact HUP Ostrava. Hackathonu se účastnilo vývojové oddělení společnosti Railsformers. Technologie IoT se pro nás v současné době stává prioritou a další příležitostí na trhu.

Jak Hackathon probíhal?

IoT Hackathon se zaměřoval na vývojáře nebo tým vývojářů, kteří si v průběhu akce poměřili síly s dalšími nadšenci při prezenci svých nápadů a sestavování nejzajímavějšího prototypu čidla/senzoru, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa (síť Internetu věcí) a zároveň bude schopné přenášet užitečné data a dále je využívat pro konkrétní potřeby.

Tým vývojářů firmy Railsformers se umístil na druhém místě a odnesl si s sebou zajímavé zkušenosti a informace ohledně IoT.

Proč se zaměřujeme na IoT?

IoT neboli v překladu “Internet věcí” přestavuje propojení vestavěných zařízení s internetem. Bezdrátové spojení a největší cloudové úložiště představuje ideální podmínky pro provoz vestavěných zařízení v České republice.

Jaké hlavní výhody přináší technologie IoT?

Hlavní výhodou technologie je nízká spotřeba a několikaletý provoz baterií. IoT přináší nepřetržitý dohledový systém včetně monitoringu a možnost dálkového FW upgradu čidel. Vše zajišťují jednoduchá a cenově dostupná zařízení. Pro projení je možné využít bezdrátové řešení, které nese výhodu jednoduchosti instalace čidel.

Jak lze IoT využít v praxi?

Technologii IoT je možné využít pro monitoring spotřeby, výkonu a dalších parametrů. Vhodné využití je i v průmyslu, zemědělství a pro města či obce. Možností jak využít IoT v praxi je opravdu mnoho, tudíž každý nápad se počítá.