rf - display reklama - web.jpg

Co je to displayová reklama? Proč ji vůbec používat a jakým způsobem ji nastavit co nejlépe? To jsou nejčastější otázky, které se kolem tohoto čím dál populárnějšího marketingového nástroje vznášejí.

Display reklama (nebo také programatická displayová reklama) bývala svého času podceňovaným marketingovým nástrojem. To se ale změnilo a dnes už tento druh inzerce najdete v reklamních media plánech zcela běžně. Co vše display reklama nabízí, shrnují následující odstavce.

Co je display reklama?

Jako  programatická displayová reklama se označují bannerové reklamy různých podob – bannery v obsahové síti a na webech, bannery s dynamickým obsahem, interaktivní vyskakující lightboxy nebo první řádky v poště na Gmailu.

Najdete ji jak v mobilních aplikacích nebo ve zmíněném Gmailu, tak na partnerských webech Googlu včetně YouTube. Zadavatel pak platí za proklik, tisíc zobrazení nebo interakci.

Proč používat display reklamu?

Na rozdíl například od PPC reklam není displayová reklama primárně zaměřena na výkon. Díky správnému cílení však dosáhnete toho, že vaše sdělení se bude zobrazovat jen těm uživatelům, kteří by o nabízenou službu či nabízené zboží mohli mít zájem.

Display reklama tak při správně zvolené strategii vede k přesnějším zásahům, k vyšším výkonům a k úsporám za kampaně.

Jak správně displayovou reklamu nastavit?

Display reklama se zobrazí každému uživateli, který splní zadaná kritéria. Ta mohou být časová, geografická, demografická, jazyková a další.

Pokud například vaše cílová skupina bývá přes den v práci, je vhodné nastavit reklamu na večerní hodiny. Podobně můžete připravit kampaně jenom na víkendy.

Stejně tak můžete vybrat cílové publikum geograficky, tedy pouze z uživatelů, kteří pobývají v blízkosti vašeho podniku.

Nespornou výhodou displayové reklamy je možnost zvolit si, na jakém zařízení se bude zobrazovat – tedy zda ji uvidí třeba výhradně uživatelé mobilních telefonů, nebo zda se zobrazí pouze na PC…

Co když si s tím nevím rady?

Možností, jak správně zacílit displayovou reklamu, je mnohem více – můžete kupříkladu cílit pouze na ty uživatele, kteří aktuálně sledují na svém přístroji konkrétní televizní pořad. Nebo můžete využít takzvaného behaviorálního cílení založeného na znalostech vašich uživatelů, toho, jak se na internetu chovají a co zde dělají.

V případě, že se při nastavování display reklamy dostanete do slepé uličky, neváhejte nás kontaktovat – naši specialisté na online marketing jsou vám plně k dispozici.