Další z oblasti našeho zájmu je vývoj elektronických učebnic na míru dle požadavků klienta (školy). Smyslem elektronické učebnice je vzdělávat žáky základních škol a studenty středních škol interaktivním způsobem a vytvořit centrální databázi výukových materiálů, poskytování služeb souvisejících s provozem učebnic, zajištění komplexní databáze výukových materiálů, konverze dat a školení učitelů a sestavení off-line verze s databází výukových materiálů na principu scanování QR kódů. Učebnice je zcela interaktivní a respektuje platné učební metody, zejména rámcové a školní vzdělávací programy a osnovy. Elektronická učebnice umožňuje každému správci definovat přesnou strukturu učebnice a následnou výuku. Každý obsah podléhá schvalovacímu řízení MŠMT ČR.

 

 

Každá námi vytvořená učebnice podléhá specifikaci klienta a splňuje jeho požadavky na uživatelské rozhraní. Rozhraní využívá postupy - specifické a obvyklé, pro platformy na kterých je řešení provozováno. Elektronická učebnice je na platformě nezávislá a umožňuje uživatelům práci na tabletech a ve webových prohlížečích. Uživatel si vystačí s internetovým prohlížečem. V online režimu využíváme běžně dostupné webové prohlížeče jako jsou Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla a Safari. Učebnice funguje také na mobilních zařízení a to na platformách Android a iOS, Windows mobile a Blackberry, dle požadavků klienta. S učebnici lze pracovat také v off-line režimu a součástí může být také implementace systému QR kódů pro načtení informací např. přímo z QR kódu nalepeného na stroji (při výuce technických předmětů). Elektronická učebnice je tedy dostupná jak v online webové podobě, tak v podobě aplikace, kterou lze stáhnout přímo do mobilního zařízení uživatele.

 

Aktuální využití

 

Elektronickou učebnici jsme vytvářeli např. pro výuku na 32 středních školách v Olomouckém kraji, pro výuku technických a přírodovědných předmětů (náhled učebnice zde). V jiném provedení a na základě jiných požadavků klienta jsme na míru sestavili elektronickou učebnici pro 5 soukromých škol pod hlavičkou Bezpečtnostně právní akdemie.

Učebnici lze vytvořit pro jakoukoliv interaktivní výuku s libovolným zaměřením a jak pro základní, tak střední školy.