rails_blog_BM.png

Business Manager je šikovný marketingový nástroj určený především pro komerční využití Facebooku. Tzn. využijete jej právě tehdy, chcete-li prostřednictvím Facebooku komunikovat a propagovat svou firmu a oddělit tuto komunikaci od svého soukromého profilu.

Zvažujete, že byste si založili Facebook Business Manager, ale nejste si jisti, zda je to produkt vhodný právě pro vás? Můžeme vás ujistit, že pokud máte na Facebooku alespoň  minimální ambice a slouží vám k podpoře prodeje, pro komunikaci se zákazníky, podporu vašeho brandu a podobné účely, budete z Business Manageru nadšení. A navíc je zdarma!

K čemu je Business Manager dobrý?

Pokud si kladete otázku, k čemu by vám byl Business Manager dobrý, tak na vás rovnou vychrlíme hned několik důvodů, které rozhodně stojí za zvážení, zda si účet rovnou nezaložit.

  • Chcete používat Facebook dynamický remarketing (jde o nástroj, který všichni dobře znáte a způdobuje to, že pokud zákazník prohlíží vaše produkty, ty na něj poté vyskakují a připomínají se na Facebooku)? Počítejte s tím, že jediná možnost, jak načíst XML feed je právě s použitím Business Manageru.
  • Potřebujete mít ze svého osobního profilu přístup k několika reklamním účtům nebo firemním stránkám? V tom případě vám bude Business manager skvělým pomocníkem.
  • Je pro vás nutností, aby k jednomu reklamnímu účtu nebo firemní stránce mělo přístup více lidí?
  • Business Manager využijete i v případě, že spolupracujete s agenturou, která se vám stará o Facebookové reklamy nebo firemní stránky.
  • Můžete sdílet mezi více reklamními účty sdílet jeden Facebook Pixel.

Je dobré zmínit, že některé z bodů byste mohli vyřešit i jinou cestou, ale Business Manager představuje řešení, které patří mezi ta elegantnější.

Jak založit Facebook Business Manager?

Když do vyhledávače zadáte adresu business.facebook.com, vpravo nahoře najdete tlačítko Vytvořit účet. Protože je Business Manager propojen s vaším osobním účtem na Facebooku, budete se muset nejprve přihlásit.

V dalších krocích vás čeká vyplnění názvu společnosti a vašeho jména a firemního emailu.

Klepnutím na tlačítko Dokončit máte za sebou první a bohužel tu snazší část. V další fázi je potřeba nastavit Business Manager tak, aby vám sloužil k tomu nejvyššímu užitku.

Po přihlášení do Business Manageru uvidíte v horní části obrazovky tři důležitá tlačítka: Přidat stránku, Přidat účet pro reklamu a Přidat lidi.

Jak přidat stránky do Business Manageru

Asi nejčastěji budete řešit přidání stránky, kterou vlastníte. Můžete ale požádat také o přístup k cizí stránce nebo vytvořit stránku novou. V hlavní nabídce jednoduše klikněte na tlačítko Přidat stránku. Nemusíte se vůbec bát, že v případě stránky, kterou nevlastníte, můžete něco pokazit - bez povolení vlastníka stránky se stejně nikam dále nedostanete.

Pokud s reklamami na Facebooku teprve začínáte, tak musíte začít volbou Vytvořit novou stránku. Reklamy totiž bez Facebook stránky nenastavíte.

Jak přidání reklamní účty do Business Manageru

Ve chvíli, kdy přidáte reklamní účet do Business Manageru, je tento krok nevratný a znamená pro vás změnu v tom, že se ke svým reklamám budete nově přihlašovat přes stránku business.facebook.com.

Dostanete se do podobné situace jako v předchozím kroku. Před vámi se objeví tři možnosti. Nejčastěji reklamní účet již vlastníte, pak zvolíte možnost Přidat účet pro reklamu. Ale i zde máte možnost požádat o přístup k účtu jiné firmy nebo vytvořit zcela nový účet. A za zmínění stojí i poslední volba, která vám umožní mít pod sebou více reklamních účtů, což se může hodit především majitelům více firem. 

Jak přidat lidí do Business Manageru

Pokud máte v plánu sdílet reklamy s kolegy, zaměstnanci nebo pracovníky agentur, pak tyto osoby do Business Manageru můžete snadno přidat. Stačí vyplnit email a zvolit roli. Následně pro každého člověka můžete zvolit, ke kterým stránkám a účtům bude mít přístup a také mu nastavit pravomoce. 

Pokud stále váháte, zda je pro vás Business Manager vhodný nástroj, nebo si nejste jisti, že si zvládnete účet založit a správně nastavit, kontaktujte nás. Rádi se o vše postaráme, ušetříme vám starosti a odvedeme práci nejlépe, jak umíme.