fb-pro-stare-FB.jpg

Podle společnosti eMarketer se Facebook ve světe potýká s úbytkem mladých uživatelů. Ty více zajímá Instagram a především Snapchat. Přestože Facebook má mezi sociálními sítěmi stále dominantní postavení, je pro jeho zakladatele Marka Zuckerberga situace znepokojující zejména s ohledem na obrovský trh v Severní Americe.

Je to oficiální: Facebook už nejmladší uživatele tolik netáhne. Ti místo něj raději užívají jiné sociální sítě, někteří dokonce Facebook opouštějí úplně. Vyplynulo to z výsledků výzkumu společnosti eMarketer.

Ta studovala užívání sociálních sítí mládeže ve Velké Británii nebo v USA. V obou zemích zaznamenal Facebook výrazný pokles zájmu mezi uživateli ve věku 12–17 let. V Americe se jich k Facebooku připojí alespoň jednou za měsíc už méně než polovina. Podobný trend výzkumníci vysledovali i ve skupině 18–24 let. Tak rychlý pokles přitom nepředpokládali ani odborníci.

V Británii ale naopak stoupl počet starších uživatelů Facebooku – lidé ve věku 55 let a více se na Ostrovech stali dokonce druhou nejpočetnější skupinou, která tuto sociální síť využívá. A Facebook nadále zůstává dominantní sociální sítí i v globále.

Mladé lidi však táhnou jiné – Instagram a zejména Snapchat, který za poslední tři roky počet svých uživatelů takřka zdvojnásobil.

Pro zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga může tento stav přinášet smíšené pocity. Zejména Severní Amerika je totiž pro Facebook stále nejdůležitější zemí, bude tedy muset přijít s nějakým trikem, který mládež na jeho sociální síť znovu vrátí.

My v Railsformers sledujeme trendy nejen na Facebooku, ale i na jiných sociálních sítích. Zajímá vás, na které budete nejlépe vidět? Neváhejte se na nás obrátit, poradíme vám.