Facebook už neobelstíte, učí se číst obrázky se lživými informacemi a penalizuje autory
Facebook se vydal do boje se šířením falešných informací a od lhaní se snaží případné hříšníky odradit tučnými pokutami.
Poslední dva roky zkoumá pravdivost textů 27 partnerů Facebooku v 17 zemích světa a nyní se jim přidalo ještě více - mají za úkol ověřovat i faktografickou správnost fotografií sdílených uživateli.
Co to znamená a jak se vyhnout penalizaci?
V první linii kontrolního mechanismu stojí umělá inteligence, která se používá k prvotní identifikaci potenciálně lživého obsahu v obrázcích pomocí různých indícií jako jsou například zpětná vazba uživatelů, porovnání textu se zprávami apod. Fotky, které vykazují určité znaky dezinformujícího obsahu jsou následně odeslány ke kontrole partnery.
A protože se jedná o pracovníky, kteří byli odborně vyškoleni, nemají problém zpětně dohledat obrázky a analyzovat obrazová metadata, kdy a kde byla fotografie nebo video pořízeno.
Takže si dejte pozor na to, jaký obsah vytváříte a hlavně nelžete. Pokud nechcete trávit hodiny tvorbou kvalitního a ověřeného obsahu, není nic snazšího, než využít služeb třetí strany. V Railsformers máme specialisty, kteří vám vytvoří efektivní obsah na sociální sítě, kvalitní blogové články i celkový copywriting a PR texty.