2022-05-17 Google mapy.jpg

Celosvětově používané Google Mapy byly poprvé spuštěny 8. února 2005. Od té doby prošly nespočtem vylepšení a inovací a nyní přinášejí nový, dechberoucí pohled na města. Nejkrásnější města si tak prohlédneme z úplně nové perspektivy. 

Funkce Google Map dnes využívá více než 1 miliarda lidí. Obsahují informace o dopravě v reálném čase, navigují na konkrétní místa, zobrazí restaurace, ubytování nebo obchody v dané lokalitě. Usnadní také rezervaci v ubytovacích zařízeních nebo umožní uživatelům virtuálně navštívit různá místa na celé planetě díky funkcím Live View a Street View. 

Další inovací, kterou Google letos na konferenci Google IO oznámil, bude novinka nazvaná Immersive View. Díky nové vrstvě, která využívá kombinaci umělé inteligence (respektive strojové učení) a 3D mapování, navštívíme místa z celého světa s detaily v reálném čase a místě. Součástí tak bude i hustota dopravy, aktuální počasí nebo denní doba. S touto novinkou si budete připadat trochu jako ve hře Sim City. 

Díky vyhledávání si z výšky a ze všech úhlů prohlédnete architektonické skvosty jako je například londýnský Big Ben nebo Buckinghamský palác. Současně bude Immersive View fungovat i na úrovni ulic (hustota dopravy a vytíženost místa v konkrétní dobu) a dokonce nahlédnete i do vnitřních prostor velkých budov s podrobnými detaily.

Funkce bude fungovat na téměř každém telefonu a zařízení, byť si na její zpřístupnění u nás ještě počkáme. Zavádět se totiž začne na konci tohoto roku nejprve v Los Angeles, Londýně, New Yorku, San Francisku a Tokiu. A vzhledem k turistické lákavosti našeho hlavního města je velmi pravděpodobné, že i Praha bude brzo součástí Immersive View.