akcel blog.png

Je všeobecně známo, že Google má rád, když jsou vaše stránky či e-shopy rychlé a takovéto stránky upřednostňuje a zvýhodňuje před pomalejší konkurencí. AMP (Accelerated Mobile Pages) je revolucí v mobilním vyhledávání. Spekuluje se o možnosti, že Google buď již nyní nebo zcela jistě do budoucna AMP stránky zvýhodní.

Rychlost mobilních zařízení a především mobilního připojení je stále limitující.  AMP technologie umožňuje velmi rychlé načtení hledaných informací na mobilním zařízení (zde totiž občas načtení trvá déle) a tedy stránky označené v SERP (Search engine result page - stránka výsledků vyhlededávání) zkratkou AMP jsou garantovány jakorychle-se-načítající. Díky AMP technologii se weby údajně načítají v průměru až 4x rychleji a mají 10x nižší datovou náročnost.  Uživatel má pak jistotu, že když na takto označenou stránku klikne, bude se na mobilním zařízení velmi rychle načítat, nebo minimálně rychleji než neAMP verze. Je dost pravděpodobné, že stránky s označením AMP budou mít vyšší click rate a přijde zde více návštěvníku. Rozhodně to tak bude platit ve chvíli, kdy si uživatelé navyknou a poznají benefity AMP stránek.

Implementujte AMP verzi svých stránek a předběhnete tak konkurenci již nyní. Potenciál této technologie je silný a bude se dále rozvíjet. V Railsformers máme s AMP zkušenosti a pomůžeme vám najít cestu, jak vaše weby a e-shopy zrychlit. Náš web již AMP je, jak je na tom ten váš?