google blog.png

Nová sekce v nastavení reklam zobrazovaných Googlem umožní uživatelům tyto reklamy vypnout. Společnosti využívající remarketing tak budou muset hledat jiné možnosti k tomu, aby jejich kampaně byly účinné.

Společnost Google na konci ledna představila rozšířené možnosti nastavení reklam zobrazovaných uživatelům. Ti si nyní budou moci vybrat, které reklamy budou chtít vidět a které jim Google už naopak ukazovat nemá. Změny se tak dotknou zejména remarketingu, tedy znovu oslovování lidí, kteří již v minulosti navštívili webové stránky inzerentů (třeba e-shop).

Nová sekce v nastavení se jmenuje Your Reminder Ads. Uživatelé v ní vidí, které společnosti je momentálně evidují v databázích pro cílenou inzerci prostřednictvím Googlu. Budou si tak moci nastavit, u kterých si opětovnou reklamu nadále nepřejí vídat, a to nejen v prohlížeči, ale i v dalších aplikacích zapojených do reklamní sítě Googlu.

Změna zásadně ovlivní chování inzerentů, kteří budou muset pečlivěji volit remarketingovou strategii. Pomocí jiných marketingových trendů a nejrůznějších vylepšení však budou moci nastavit kampaně tak, že budou stejně výkonné, či dokonce výkonnější. Tyto trendy a novinky sledujeme, rádi vám tedy v této oblasti poradíme. Neváhejte se na nás obrátit.