insta_story_blog (1).png

Pamatujete si, jaký byl náš život před příchodem Instagramu? A co teprve zavzpomínat, jaký byl náš život na sociálních sítích před tím, než Instagram přišel se svými Stories?

Možná by stálo za to rozdělit Instagram na období “před Stories” a “po Stories”. V době, kdy se uživatelé nejvlivnější sociální sítě zvanou Facebook s Instagramem teprve seznamovali, sloužil Instagram víceméně jen ke sdílení fotek. Jenže ta doba je dávno pryč. Nejenže dnes na Instagramu uživatelé prezentují vymazlené designové obrázky, mají možnost použít nepřeberné množství nejrůznějších filtrů, ale díky tomu, že došlo ke zrodu InstaStories, lze krom filtrů používat GIFy, označovat jiné @profily, označovat produkty, používat aktivně #hashtagy, vkládat hudbu, vytvářet ankety, pokládat otázky s možností odpovědí uživatelů a mnoho dalšího.

V období “před Stories” se potýkal Instagram s problémem: uživatelé na síti trávili málo času. Abychom byli konkrétnější, tak ve srovnání s časem stráveným na YouTube, Facebooku a Snapchatu brouzdali denně na Instagramu pouze 15 až 21 minut. Pak ale přišel průlom v podobě Instagram Stories a nastala malá revoluce.

V současné době jsou Stories velkou součástí user experience na Instagramu. Pokud se zamyslíte nad svým osobním chováním na této síti, pravděpodobně budete také patřit mezi ty uživatele, kteří místo scrollování feedem rovnou přehrávají Stories. Samotný Instagram se snaží protlačit Stories všude, kde to jen jde. Jsou u profilové ikonky ve feedu. Jsou v Explore page. A jsou občas i jako doporučení ve feedu příspěvků.

Instagram se svými Stories změnil způsob komunikace a to, jak se firmy spojují se svými zákazníky. Navíc vertikální formát přes celou obrazovku je prostě cool. Není se tak čemu divit, že firmy dávají stále více přednost komunikaci pomocí Stories než skrze klasické příspěvky.

Pokud Instagram stále objevujete a není to pro vás a vaši firmu denní chleba, tak mrkněte na základy:


Co je instastory a jak jej zrealizovat?

Instagram Story je v podstatě jakási nástěnka, na kterou připíchnete fotky a videa. Tyto příběhy budou pro ostatní uživatele viditelné po 24 hodin. Zobrazují se od nejstarších po nejnovější.

Jak na to? Je to jednoduché a intuitivní. Svoje Story přidáte pomocí ikony foťáku vlevo nahoře. Pokud jste během 24 hodin žádný příběh nepřidali, pak můžete přidat také přes ikonku vašeho profilu s + (Váš příběh).

A co můžete dělat s pořízenou fotkou nebo videem? Není toho málo :-)

  • Můžete přidat text
  • Můžete „malovat“ třemi druhy čar a pár desítkami barev
  • Můžete si vybrat z velké nabídky filtrů
  • Můžete přidávat nálepky, gify, ankety, otázky...


O tom, jak vyšperkovat vaše Instagram Stories, jaké aplikace vám v tom mohou pomoci a že existuje také IGTV kanál, kde můžete nahrávat vertikální videa o délce jedné hodiny, vám řekneme zase někdy příště :-).

Pokud byste chtěli mít poutavý obsah nejen na Instagramu, ale i na ostatních sociálních sítích, rádi se o to postaráme. Pomůžeme vám se správou i kvalitním obsahem, takže pro vás bude dosažení vysněných cílů opravdu hračkou :-).