Dnes, tedy přesněji řečeno 23. září 2016, proběhne IoT EnvironHackathon konference. Pořádá ji Vysoká škola Báňská (VŠB - TU Ostrava) a uskuteční se v Multifunkční hale Gong, v Dolní oblasti Vítkovic. Po páteční konferenci následuje akce EnviroHackathon, kterou pořádá VŠB - TU Ostrava spolu se společností Vodafone.
Co je to IoT EnvironHackathon?
Jedná se o konferenci věnující se tématu životního prostředí a moderních technologií. Zejména oblasti internetu věcí (odtud zkratka IoT - Internet of Things). Internet věcí je v současnosti jedna z nejrychleji rostoucích oblastí ve světe IT a telekomunikací. Dle odhadů odborníků bude do roku 2020 zapojeno více než 50 miliard zařízení, jak vtipně dodávají, od sloupů elektrického vedení až po zrcadlo u vás doma. Předvídají IoT revoluci jako s nástupem mobilního telefonu.
Kdo se konference zúčastní?
Za technologické specialisty vystoupí například Pavlína Zemanová, IoT Partner Manager Vodafone ČR, která je součástí týmu Vodafone IoT Global Teamu pro střední Evropu a také za zástupce neziskových organizací orientující se v problematice životního prostředí, Anna Plošková z organizace Čisté nebe.
Volný vstup, ale s registrací
Vstup na konferenci je zcela zdarma, ale kapacita míst v hale Gong je omezena, proto je nutná předchozí registrace. Registrací můžete provést zde.
Hackathon s Vodafone a VŠB - TU Ostrava
Po konferenci proběhne ve dnech 24. - 25. září 2016, nesoutěžní IoT EnvironmentHackathon, který bude zaměřený na využití internetu věcí ke zlepšení životního prostředí. Pořadatelé akce tématicky zvolili místo regionu Ostravska, který se potýká s problémem životního prostředí nejvíce.
Co bude účelem nesoutěžního hackathonu?
Během 24 hodin bude mít 10 týmů za úkol vytvořit životaschopný projekt, který propojí technologie (zejména IoT) s potřebami ochrany životního prostředí. Jednotlivé týmy pak svůj projekt představí porotě, složené z partnerů soutěže. Přihlásit se můžou jednotlivci i předem domluvené týmy. IoT EnviroHackathon je otevřen i studentům a neodborné veřejnosti.