IOT blog.png

Summit  pro vývojáře, výrobce, systémové integrátory a všechny, kdo se zajímají o bezdrátovou technologii IQRF a ekosystém kolem ní.

Internet věcí (Internet of Things) je velkým fenoménem posledních dvou let a dříve či později se s ním setká každý z nás. Jelikož nás v Railsformers téma zajímá, zúčastnili jsme se konference IQRF Summit 2018, tedy setkání výrobců “chytrých” zařízení a jejich integrátorů - firem zajišťujících zapojení těchto zařízení do konkrétního užitečného celku. To firmám umožňuje spojit své síly při hledání univerzálního řešení a šetří náklady na vývoj a testování.

Náplní dvoudenního summitu byla série přednášek firem a institucí, zapojených do IQRF Alliance a workshopy, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet aplikaci technologií v praxi.

Viděli jsme snadné párování, které umožní jednodušší nastavení různých senzorů pro koncového zákazníka a nových členů aliance, mezi kterými byla např. společnost IBM.

Prezentovány a představeny zde byly mnohé hotové projekty, např. automatický skleník, nebo senzory kvality ovzduší, integrované v pouličním osvětlení. Do oblasti internetu věcí se čím dál více prosazuje umělá inteligence  za účelem zpracování naměřených údajů a predikci budoucích údajů.

Zajímavá byla přednáška na téma bezpečnosti v oblasti internetu věcí, což je dozajista jedna z oblastí, kterou bude nutné řešitZ. Jednotlivé senzory a další zařízení jsou koncipována na životnost např. i více než 10 let. Podíváme-li se 10 let zpět např. na v té době běžně využívané šifrovací algoritmy, dnes už se z důvodu nedostatečné bezpečnosti nevyužívá snad jediný z nich a vývoj se stále zrychluje - i s tím se musí při vývoji počítat.

Zajímají-li vás podrobnosti nebo máte specifické dotazy z tho oblasti, obra'tte se na nás. Rádi si na toto téma zadiskutujeme.