rf - enterprise portaly - web.jpg

V oblasti internetového obchodování se poslední dobou začíná čím dál více skloňovat slovní spojení enterprise portály. O co jde, jaké jsou jejich výhody a jak přesně lze tyto systémy využít pro business, shrnují následující řádky.

Co jsou enterprise portály

Chystáte se nakoupit na nějakém e-shopu, ale nemůžete se dopátrat konkrétní informace? Procházíte odstavce plné nepodstatných vět, zatímco ty důležité nenacházíte?

Řešením by mohla být existence enterprise portálu. Ten si můžete představit jako jakýsi vchod do dalších částí podniku. Tyto části jsou propojeny chodbami, a tím propojují také vás coby zákazníka s provozovateli webu.

Tento jednotný komunikační kanál pak mohou využít všichni, kdo se chtějí podílet na aktivitách podniku, k výměně informací, ale třeba i k následným transakcím.

Jaké mají enterprise portály výhody

Jednou z největších výhod implmentace enterprise portálu je krom vzájemného propojení se zákazníky zejména rychlý vstup produktů, případně služeb na trh. Neuvěřitelným způsobem také usnadňují vzájemnou komunikaci mezi jednotlivými stranami.

Jak implementovat enterprise portál

Nebudeme si nic nalhávat – zavést takto komplexní systém na váš web nebude úkol zrovna jednoduchý. Pokud jste provozovateli e-shopu a o implementaci enterprise portálu uvažujete, je třeba předem si rozmyslet, co od něj vlastně očekáváte.

Enterprise portál můžete zavést třeba jen pro interní komunikaci ve firmě. Zaměstnanci mnoha společností přiznávají, že v dnešní přetechnizované době paradoxně vědí čím dál méně o tom, co se v práci děje. Enterprise portály dokážou tyto informace navíc personalizovat – pracovníci tak nejsou zahlceni zbytečnostmi a dostanou jen relevantní zprávy.

Podobně lze enterprise portály využít ve vztazích mezi firmou a jejími partnery (B2P), mezi dvěma firmami (B2B) a také ve vztazích mezi firmami a zákazníky (B2C). I zde tyto systémy usnadňují distribuci relevantních informací nebo samotný obchod (vyřízení objednávky, stav skladu, reklamace).

Zkusíte to?

Provozujte e-shop a přemýšlíte, že do svých stránek implementujete enterprise portál? Potřebujete-li poradit s výběrem vhodné metodologie a následně se samotnou integrací systému, neváhejte se na nás obrátit. Naši specialisté jsou připraveni vám pomoci.