ppc_blog.png

PPC mohou být geniálním pomocníkem při získávání nových návštěvníků webových stránek či eshopu, ale také vás mohou stáhnout ke dnu, pakliže nemáte kampaně nastaveny správně. Neopakujte chyby svých předchůdců. Vylaďte své PPC kampaně k dokonalosti a vytřískejte z nich maximum. Jde to!

Vyhněte se směřování inzerátů na hlavní stránku

Samozřejmě ne vždy se musí jednat o špatný krok, ale je zapotřebí, aby na stránce byla přítomnost prvku, který má návštěvníka přimět ke konverzi. Může to být vhodně umístěné tlačítko s nápisem “Koupit”, formulář k vyplnění, v podstatě cokoliv, co zákazníka přiměje k akci, kterou od něj očekáváte. Nejčastějším problémem návštěvníka, který je přesměrován na hlavní stránku, je to, že může být zmatený a v závěru se nezvládne proklikat k informacím, které primárně hledal. Ve výsledku on odejde ke konkurenci a vy nebudete mít konverzi.

Dejte si záležet na textech

Mějte na paměti, že to, co do reklamy napíšete, rozhodne o tom, zda hledající váš web nebo eshop navštíví. Vyplatí se investovat více času do přípravy. Začít můžete třeba tím, že zadáte klíčové slovo, které v inzerátu používáte, do vyhledávače. Okamžitě tak zjistíte, zda vypadá stejně jako ostatní, nebo je naopak originální a má tak potenciál mezi ostatními vyniknout.

Nezapomeňte na klíčová slova

Častým neduhem bývají příliš obecná klíčová slova. Ta jsou v pořádku v případě, že máte v plánu budovat jméno své firmy. Pokud ovšem preferujete výkonnostní PPC kampaň, kdy je cílem získat nové zákazníky, pak je vhodnější použít konkrétní klíčové slovo. Takže místo obecného klíčového slova “šaty” použijte “plážové šaty”, “večerní šaty”, “společenské šaty”. Můžete tak zákazníky přesměrovat přímo do dané sekce a hlavně budete mít relevantnější zákazníky hledající konkrétní produkt.  

A protože chcete, aby se vaše reklama zobrazovala relevantní skupině uživatelů, nezapomeňte použít vylučující klíčová slova. Jedná se o slova, která zamezí zobrazování reklam. Vyhnete se tak například situaci, kdy se reklama realitní kanceláře zobrazí na dotazy jako je “reality show”.

Ověřte si efektivitu kampaně

Stejně tak jako samotná příprava a spuštění je důležité sledovat výstupy a měřit konverze. Je sice fajn, že víte, kolik uživatelů navštíví váš web nebo eshop, ale bez měření nezjistíte, kdo z nich nakonec doopravdy nakoupil. Nakoupit u vás totiž mohli také návštěvníci, kteří šli mimo PPC. Měřením také můžete zjistit, která z kampaní se setkala s největším úspěchem, a podle toho sestavit kampaň v budoucnu. A pokud platíte za PPC, ale ve skutečnosti u vás nakonec zákazníci nenakoupili, možná se ukáže, že PPC není efektivní a bylo by škoda na ni plýtvat časem (i penězi).

V případě, že se při nastavování PPC kampaní dostanete do úzkých, neváhejte nás kontaktovat – naši specialisté na online marketing jsou vám plně k dispozici.