chyby eshopu_blog_ v2.png

Česká republika se pyšní nejvyšším počtem e-shopů na hlavu. To je dobrá, ale zároveň i špatná zpráva. Znamená to, že vzhledem k velké konkurenci budete muset zabrat. Jak se tedy vyhnout chybám, které majitelé e-shopů nejčastěji dělají?

Úvodní stránka je jeden velký chaos

Spousta majitelů e-shopu dělá tu chybu, že se za každou cenu snaží dostat na svou úvodní stránku co nejvíce informací. Nejenže pak stránka, kterou návštěvník vidí hned v samém počátku, působí neuspořádaně, ale celkový přeplácaný vzhled může zkazit veškerý první dojem. Kromě toho, že nevzhledná homepage neoslní, bude se s největší pravděpodobností také pěkně dlouho načítat. Pamatujte na pravidlo, že méně je někdy více. Na úvodní stránku patří opravdu jen ty nejdůležitější informace. Nepromarněte svou šanci - právě na této stránce totiž bude záležet, zda zákazník zůstane a obhlídne nabídku vašich produktů, nebo se naopak porozhlédne jinde.

Nedostatečné popisky produktů a kategorií

Opakujte si jako denodenní mantru, že popisky produktů nesmíte v žádném případě odfláknout. Ideální situace je ta, kdy jste kreativní a originální a zákazník se dozví o tom, co vlastně kupuje, příjemnou a čtivou formou. Pokud zákazník váhá nad koupí produktu, můžete ho kvalitním popiskem přesvědčit, naopak nedostatečný popis zboží ho nejspíš odradí. Pokud máte na blogu recenze nebo videa, kdy daný produkt “testují” přímo uživatelé, nezapomeňte prolinkovat. Lidé si raději koupí zboží, na které slyší hodnocení a rozhodně jim to usnadní rozhodování. Dalším důvodem, proč se vyplatí vytvořit kvalitní popisky produktů i kategorií, je SEO.

Barvy a písmo - nic se nesmí přehánět

Při tvorbě textů se možná hodí být originální, to ale neplatí u výběru barev a písma. Pokud na to nemáte takzvaně oko, raději si nechte poradit od odborníka. E-shop by měl působit příjemně, svěže a moderně. Je třeba vybírat barvy, které se k sobě jednak hodí, ale také je potřeba myslet na to, aby na daném pozadí byl dobře čitelný text. Vše spolu jde totiž ruku v ruce. Určitě nedoporučujeme kombinovat příliš mnoho typů písma a přehnaně střídat jejich velikosti.

Naučte se prodat především sami sebe

Pokud neprodáváte zboží, které je opravdu unikátní, pravděpodobně víte, jaká je vaše konkurence. Jestli chcete zvítězit a přimět zákazníka nakoupit právě u vás, musíte mu nabídnout něco navíc. Vyzdvihněte výhody vašeho e-shopu. Nebojte se pochválit a říct, proč by měl zákazník nakoupit právě u vás. Vynikáte excelentním zákaznickým servisem? Superrychlým doručením? Podporou 24/7? Řekněte jim o tom!

Nebuďte anonymní

V České republice funguje přes 40 000 e-shopů. Je jasné, že v tom množství se najdou i takové, které nehrají fair-play. Proto se neschovávejte. Uveďte do sekce Kontakty dostatečné informace o vás. Pokud zákazníkům bude váš e-shop připadat podezřelý, budou se zdráhat u vás nakoupit.

Milujeme kreativní práci! Pokud chcete mít krásný, moderní a rychlý e-shop, obraťte se na nás. Vytvoříme pro vás e-shop, který bude nejen stylový, ale také spolehlivý a za slušné peníze.