2_horizontalni video_blog (1).png

 

Uživatelé chytrých telefonů stále představují obrovské množství potenciálních konzumentů vaší YouTube reklamy, a proto je důležité se přizpůsobit trhu a chování příjemců reklamy. A přesně tohle se vám povede, když zaměříte svou energii na tvorbu vertikálních videí, tedy videí na výšku.

Ptáte se proč? Vertikální video se na mobilním zařízení zobrazí ve větší velikosti než jeho širokoúhlý bratr. Bude tak pokrývat 75% obrazovky mobilu a pokud uživatel zvětší video na celou obrazovku, pak toto video pokryje celých 100% prostoru, pokud uživatel drží mobil v ruce klasicky na výšku. A co si budeme nalhávat, je to zkrátka pohodlnější.

Jak na to?

Vytvořit vertikální videoreklamu je snadné a zvládnete to i vy ve třech jednoduchých krocích.

  • Připravte video s těmito poměry stran: 2:3, 1:1 nebo 9:16 (doporučeno).Poté, co své video zveřejníte, YouTube samo určí nejlepší způsob zobrazení obsahu podle toho, zda je video vertikální, čtvercové nebo horizontální.
  • Nahrajte své vertikální video na YouTube a poznačte si URL adresu videa. Přehrávač videa v aplikaci YouTube automaticky přizpůsobí rozměry videa pro daný přehrávač, i když je vaše video čtvercové, vertikální nebo horizontální.
  • Při vytváření TrueView videoreklamy nebo nahrávání videa do kampaně UAC použijte URL adresu již vytvořeného vertikálního videa.

 

Vertikální videoreklamy pro vás představují perfektní příležitost, jak komunikovat se svými zákazníky způsobem, který je jim nejbližší a vyhovuje jejich zvykům. Nebudete-li si s tvorbou videí na výšku vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Trendy v online světě stále sledujeme a můžeme vám pomoci.