igtv blog.png

V červnu minulého roku došlo na Instagramu ke spuštění kanálu IGTV. Jedná se o médium, které umožní uživatelům přidávat až hodinová videa. Možná namítnete, že pro tuto potřebu již existují jiné kanály. Částečně je to pravda, ale pokud se podíváme skutečně do detailu, pak se ukáže jeden zásadní rozdíl.

V čem je IGTV jiné než YouTube?

Uživatelé YouTube stále zlepšují vybavení pro své vlogy, ale pro videa na IGTV vám stačí mobil. Tato jediná proprieta vám bude stačit pro vytvoření úspěšného a aktuální obsahu. Video, které tak vznikne, možná nebude tolik atraktivní jako to na YouTube, ale na druhou stranu neztratíte tolik času s postprodukcí. A budete autentičtější. Jedna věc je ovšem zásadní: nedostatky obsahové části na YouTube máte šanci nahnat použitím krásné kamery, IGTV vám nebude fungovat stejně. Jednoduchost tohoto kanálu musíte dohnat zábavným obsahem.

Jak IGTV funguje?

Samotný start Instagram TV nebyl úplně šťastný. Instagram očekával, že jim zafunguje samostatná aplikace pro sledování příspěvků, což se nestalo. Naštěstí poměrně pohotově zařadili IGTV přímo do aplikace Instagram.

Hned po spuštění kanálu se začne přehrávat video a další si můžete vybírat posunem do stran. Hlavní odlišnost IGTV je ve vertikálních videích. Ta sice znáte z Instagram Stories, ale je důležité zmínit, že to, co funguje v rámci krátkých klipů, nemá až takový úspěch u delšího záznamu.

Osobní zkušenost nad zlato

Jedno je jasné – IGTV není pro každého. Možná nebudete schopni pro své účely využít jeho potenciál. Možná vás bude štvát energie, kterou budete muset vložit do toho, aby byl obsah skutečně lákavý. Spousta uživatelů se navíc na sítích pořád pere s vertikální formou videa…

Vzhledem k tomu, že je zatím předčasné odhadovat, kam až to Instagram s IGTV dotáhne, je určitě fajn si to vyzkoušet na vlastní kůži. Když si zvyknete a osvojíte si ovládání, získáte náskok před konkurencí. A pokud získá IGTV na popularitě tak jako Stories, budete mít našlápnuto k úspěchu :-).

Jestli vám tedy prostor, který nabízí Instagram Stories nestačí, nečekejte a vyzkoušejte tuto formu komunikace. Nemáte co ztratit. A pokud nemáte čas, v Railsformers vám rádi ukážeme, že přilákat nové uživatele skrze kvalitní a líbivý obsah, je hračka.