blog_obrazky_rails.png

Sociální sítě jsou perfektním a stále více vyhledávaným způsobem, jak propagovat svou firmu a výrobky. Určitě jste se již setkali se zoufalstvím, když jste se snažili přijít na to, jaká je správná velikost obrázku. Dnes se zaměříme na Facebook. Ačkoli si Facebook mnohdy zvládne poradit sám a obrázky si přizpůsobí do vyžadované velikosti, je určitě lepší jít mu naproti. Nestane se vám tak nehoda s nevhodně oříznutým obrázek, špatnou kvalitou a podobně. Jaké jsou tedy vhodné formáty?

Úvodní fotka Facebook stránky (firemní profil): 820 × 312 px

Jistě víte, že lidský mozek je geniálním zpracovatelem vizuálních vjemů. Ve chvíli, kdy návštěvník otevře váš profil na Facebooku a uvidí úvodní fotku, bude mít během vteřiny jasno, zda se mu to, co vidí, líbí nebo ne. Dejte si tu práci a použijte jako tento cover obrázek opravdu fotku, která bude hrdě prezentovat vás, vaši firmu a to, co děláte. Mnohdy máte jen jeden pokus na to zaujmout. Chyťte příležitost za pačesy!

Profilová fotka Facebook stránky: 180 × 180 px

Profilový obrázek je čtvercová fotka, kterou najdete vlevo nahoře vedle úvodní fotky. Pro firemní účty je rozhodně vhodné mít jako profilovou fotku například logo firmy, protože tento obrázek bude reprezentovat vás a váš profil všude tam, kde budete na Facebooku komentovat nebo v příspěvcích. Určitě při výběru profilové fotky pamatujte na to, že v komentářích apod. bude obrázek opravdu miniaturní (32 x 32 px) a k tomu ještě oříznutá do kruhu.

Fotka události: 500 × 262 px

Pokud chcete na svém profilu vytvořit událost, počítejte s velikostí obrázku 500 x 262 px. Stejně jako u úvodní fotky je třeba brát v potaz, že obrázek doplňující událost, je první věc, kterou návštěvník uvidí. Teprve následně se pustí do čtení textu.

Fotka u příspěvku: 1200 x 628 px

Výhodný formát, který můžete použít pro obrázky, kterými doplníte své posty, je formát 1200 x 628 px, protože tento formát pak můžete použít například i na Twitter. Pro kontrolu, jak se odkaz na Facebooku zobrazí, stále platí naše doporučení z dřívějška - skvělý nástroj Debugger, který vám po nakopírování sdíleného odkazu ukáže, jak se na FB zobrazí

Pokud si nejste jistí, jaké jsou ty nejvhodnější rozměry pro obrázky, které chcete použít na svůj profil na Facebooku, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme.