hackatlon blob.png

Máte nápad na využití Internetu věcí? Jste vývojář nebo tým vývojářů a myslíte si, že právě vy umíte sestavit ten nejzajímavější prototyp čidla/senzoru, který bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa a bude schopný přenášet užitečná data? Chcete si poměřit své síly i s dalšími nadšenci a získat zajímavé zkušenosti a hodnotné ceny?

Railsformers je partnerem soutěže.

Nezáleží, jestli přijdete už v hotovém týmu (3 – 5 členů), nebo sami. Na místě bude řada dalších vývojářů, se kterými můžete spojit své síly a zkušenosti. Tým vytvoříte na místě.

Co bude Vaším úkolem?

Spolu s týmem vytvořte co nejzajímavější, funkční prototyp zařízení (čidla) komunikujícího v síti LoRa. Tou CRA (České Radiokomunikace) pokryly všechna krajská města a jejich okolí a aktuálně rozšiřují pokrytí na úrovni okresních měst. Vámi vytvořené čidlo musíte i nakonfigurovat tak, aby bylo schopné komunikovat a plnit účel, pro který jste ho sestavili.

Budete mít k dispozici modulový systém, development kit, z něhož můžete čidla sestavit, přístup k datům, která generují jiné v síti zapojené senzory. S sebou si tedy musíte přinést pouze vlastní notebook a to, s čím jste zvyklí sami pracovat.


Termín:
9. BŘEZNA 2018

Místo konání:
Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, Technologická 375/3, Ostrava-Pustkovec

Program:
9:00 – 10:00 – Příchod, registrace na místě, občerstvení, sestavení týmů
10:00 – Úvodní prezentace, Vyhlášení zadání CRA IoT Hackatonu
10:30 – Workshop #1 : Technologie LoRa a její využití pro IoT – Petr Németh, Petr Malík (CRA)
11:00 – Workshop #2 : Vývoj HW pro LoRa – Miroslav Mácha (ECOM)
11:30 – 18:00 – Práce na projektech, diskuse s mentory
18:00 – Odevzdání a prezentace jednotlivých projektů, hodnocení poroty
18:30 – Vyhlášení výsledků CRA IoT Hackathonu

Po celý den možnost konzultace s odborníky, zástupci CRA a partnerů, i mentory akce. Celý den pro Vás bude připraveno občerstvení.

Registrujte de zde.