Untitled design (24).png

Naplánujete-li zveřejnění vašeho příspěvku na vhodný okamžik, máte větší šanci, že jej uvidí více fanoušků. Jak tento okamžik zjistit a co vše jej ovlivňuje, shrnují následující řádky.

Doba, kdy jste sedli k Facebooku a několika málo posuny kolečkem myši jste se dostali na místo, kde jste včera přestali, takže vám nic neuniklo, je pryč. Facebookového obsahu jsou dnes tuny a vám se zobrazuje jen ten vybraný na základě nejrůznějších algorytmů.

Pokud jste vy tím, kdo obsah vytváří, jde vám samozřejmě hlavně o to, aby váš post vidělo co nejvíce lidí. A k tomu je dobré vědět, kdy příspěvky ven vypouštět. Na to, kolika fanouškům se právě váš příspěvek zobrazí, má vliv řada faktorů. Na tři nejzákladnější jsme se zaměřili v následujícím článku.

1. Čas
Jedním z algoritmů, kterými se Facebook při zobrazování příspěvků řídí, je jejich „čerstvost“. Pokud postujete něco v čase, kdy se váš fanoušek zrovna přihlásí, máte velkou šanci, že právě ten váš příspěvek uvidí mezi prvními.

Je tedy vhodné příspěvky plánovat na dobu, kdy je online nejvíce fanoušků. Tento údaj zjistíte jednoduše na vaší stránce na kartě Přehledy v položce Příspěvky. Zjistíte-li, že nejvíce fanoušků je aktivních ve večerních hodinách, nemá smysl plánovat posty na ráno. Sledujte přitom i rozdíly mezi všedními dny a víkendy.

2. Roční období
Na aktivitu fanoušků na Facebooku má vliv i roční doba. V zimě je brzy tma, lidé tak usedají k počítačům (či uléhají k mobilům) dříve, v létě naopak později.

V době letních prázdnin sice může být velká část vašich fanoušků na dovolené, nemusí to však nutně znamenat, že se vašim stránkám nebudou věnovat. Vzpomeňte si sami, kolikrát jste „kontrolovali“ Facebook z pláže.


3. Počasí
I aktuální stav počasí ovlivňuje to, zda vaši fanoušci budou online nebo nikoliv. Blíží-li se slunečný víkend, mnoho interakce váš post nenasbírá, bude-li naopak zataženo či deštivo, můžete se do postování pustit s větší vervou.

Narazili jste při plánování příspěvků na nějakou neobvyklou situaci? Ovlivňuje interakci vašich stránek nějaká další charakteristika, s níž si nevíte rady? Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme.