V polovině září se konal první ročník konference StartUp Harvest. Proběhlo tak první setkání začínajících podnikatelů s investory v Moravskoslezském kraji. Akce se konala ve dvou dnech od 18. - 19. 9. 2014 v areálu Dolní oblasti Vítkovic. O zájem 6-ti českých a zahraničních investorů se ucházelo 12 vybraných startupových firem z MS kraje, které prezentovaly své produkty prostřednictvím vizuálních prezentací. O možnost získat investora se vedle produktů spadajících do IT technologií ucházely také firmy s hmotnými produkty. Mimo možnost získat si zájem potenciálního investora byla motivací první cena pro vítěze startupových firem v hodnotě 100.000,- Kč.

Této akce jsme se zúčastnili a byly jsme vybrání mezi 12 finálových startupů. Zapojili jsme se s naším produktem Hedurio, o kterém si můžete více přečíst na webu. Součástí finále byla 6-ti minutová prezentace, která byla orientována především na představení produktu a popsání business plánu s důrazem na konkrétní čísla, která jsou pro rozhodování investorů, zda podpořit projekt, důležitá. Na konci každé prezentace byl dán prostor investorům a jejich dotazům. 

Naše společnost Railsformers s produktem Hedurio se umístila v konečném pořadí v první polovině finálových startupů. Výstupem, který nám akce přinesla, bylo získání užitečných kontaktů nejen v rámci České republiky, ale také zahraniční kontakty, které jsou důležité pro realizaci cíle, expanze do zahraničí, s produktem Hedurio. Obdrželi jsme nabídku koučingu a mentoringu od zahraničních koučů, což nám pomůže přiblížit se opět o něco blíže k expanzi na zahraniční trh a využít jeho potenciál.

Nesmíme zapomenout poděkovat organizátorům akce za perfektně zvládnutou koordinaci programu a pogratulovat jim, neboť i pro ně to byla první zkušenost, jelikož šlo o první ročník. Zároveň musíme vyzdvihnout skvělé obsazení startupových firem a jejich nápadů a perfektní tým, který jsme jako účastníci akce vytvořili. Celá akce pro nás byla velkým přinosem a musíme ji hodnotit víc než kladně.