GDPR ZRYCHLIT .png

Vnitro si má pospíšit s přípravou návrhu zákona k novému nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů. Původní březnový termín premiér Andrej Babiš posunul na polovinu února.


Ministerstvo vnitra má na přání premiéra Andreje Babiše předložit vládě navazující návrh zákona k GDPR do poloviny února. Původně se přitom počítalo s březnem. Babiš to uvedl v pátek v rámci interpelací.
Přiznal, že příprava zákona nabrala zpoždění. Nyní podle něj čeká na vyjádření z Úřadu pro ochranu osobních údajů. Ten však předlohu dostal teprve minulý týden.

Ministr vnitra Lubomír Metnar zároveň uvedl, že se ministerstvo pokusí v zákoně uplatnit co nejvíce výjimek, aby jeho dopad byl co nejméně zatěžující.
Vnitro zároveň připravuje informační kampaň k tomuto novému nařízení Evropské unie. Spustí ji ale až po předložení návrhu zákona. Ten má současné normy o ochraně soukromí nahradit 25. května. Pověřence pro správu a dohled nad nakládáním s osobními údaji si budou muset zajistit všechny úřady, instituce, neziskové organizace i další firmy.

Jste stejně jako my zvědaví jak bude zákon vypadat? Sledujte náš blog a FB profil a novinky se dozvíte jako první.