rf - instagram igtv - web.jpg

Video delší než 60 sekund na Instagramu? Díky nové službě, která je nově součástí této sociální sítě, můžete vytvářet vlogy a další atraktivní video obsah i pro své podnikání.

Instagram spustil koncem června novou platformu, díky které můžete na této sociální síti sdílet videa o délce až 60 minut. Služba nese jméno IGTV, na Instagramu existuje jako ikona, lze ji ale stáhnout i jako samostatnou aplikaci. Tvůrci platformy věří, že by se časem mohla stát přímou konkurencí YouTube.

IGTV totiž funguje jako jakási sociální síť videí. Každý uživatel si smí založit jeden kanál, vlastnictví účtu na Instagramu přitom není podmínkou.

Na novou platformu chce Instagram nalákat především mladé lidi. Dle průzkumů totiž právě mladší publikum sleduje raději amatérská videa než ta z profesionálních studií. IGTV tak klade důraz především na desetiminutové vlogy a další obsah.

Na Instagram bylo dosud možné nahrát video trvající maximálně 60 sekund. Dlouhá videa na nové  platformě prozatím poběží bez reklam, do budoucnosti je ale firma rozhodně nevylučuje.

Zvažujete, že také začnete vytvářet video obsah na Instagram či jiné sítě a portály? Nebo už videa natáčíte, ale potýkáte se s nějakými potížemi při jejich prezentaci? Neváhejte se na nás obrátit. S Railsformers se vám otevřou brány do video světa 3. tisíciletí.