CCCD-male.jpg

Už rok podporujeme obecně prospěšnou společnost Celé Česko čte dětem. A nejen my. Kampaň se těší podpoře ministerstev, knihoven, různých společností a více než osmi desítek slavných osobností. Protože v dětech je naše budoucnost. Vždyť je tak jednoduché zapojit se. Přesvědčte se sami.

Jaké je poslání kampaně Celé Česko čte dětem?

Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich osobnosti. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myslet. „Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Stačí 20 minut denně. Každý den,” dodává další pozitivum ředitelka společnosti Eva Katrušáková. Dnešní děti totiž vyrůstají v prostředí jazykově velmi chudém, kdy mluvené slovo vytlačila televize. Mnozí rodiče se tak mylně domnívají, že se dítě může naučit mluvit právě díky vymoženostem jako je internet, chytrý telefon nebo tablet... Moderní technika však zbavuje děti představivosti a dochází ke ztrátě citu pro mluvené slovo. Právě předčítání z knih zajistí jejich lepší emoční zdraví.

Celorepubliková kampaň má za cíl také přesvědčit rodiče, aby si na své děti našli čas. 20 minut denně je doba, která se může zdát krátká, ale dítěti dá opravdu mnoho.

Jak se zapojujeme my z Railsformers?

Pro kampaň Celé Česko čte dětem zajišťujeme správu online marketingu a staráme se o jejich  webové stránky a e-shop. Stali jsme se tak hlavním partnerem pro IT podporu.

Za kvalitní práci nás odměňují

Loga Railsformers jste si mohli všimnout na všech propagačních letácích, knihách a také záložkách, které se v rámci kampaně rozdaly. Kromě materiálů přímo v rukou účastníků bylo naše logo viditelné také na všech plakátech a ve videoprezentacích v rámci akcí, které obecně prospěšná společnost v uplynulém období pořádala.

A co dál?

Podporujeme projekty, které mají smysl. Společnost Celé Česko čte dětem se ne nadarmo pyšní hned několika tituly, mezi které patří například vítězství v soutěži Neziskovka roku 2017 v kategorii Malá neziskovka. I nadále zůstaneme hlavním partnerem pro IT podporu kampaně a budeme se snažit co nejvíce se zapojovat.

Chcete se také zapojit?

Do celorepublikové kampaně se může zapojit prakticky kdokoliv. Pomáhat můžete jak finančně, tak osobně. Vybrat si můžete z následujících možností:

  • finanční podpora: za finanční dary vám na konci roku vystaví společnost potvrzení pro finanční úřad, díky kterému získáte úlevy na daních;
  • dobrovolnictví: přečtěte knihu dětem v nemocnicích, budete světlem jejich náročných dní;
  • firmy: podpořte projekt uspořádáním sbírky knih a motivací zaměstnanců zapojit se, vaše logo se tak objeví na všech propagačních materiálech kampaně Celé Česko čte dětem;
  • instituce: do kampaně se mohou zapojit školy, školky, mateřská centra a spousta dalších institucí nebo jednotlivců s odhodláním pořádat skupinová čtení pro děti.

Kampaň Celé Česko čte dětem samozřejmě podpoříte tím, že budete doma svým dětem, vnoučatům, neteřím a synovcům předčítat z knihy každý den alespoň 20 minut. Výzkumy totiž dokazují, že lidé, kteří rádi čtou, dosahují lepších studijních a pracovních výsledků než „nečtenáři" a dokážou si lépe poradit s životními výzvami. Láska ke knize by měla být rozvíjena už od dětství.

Čtení pomáhá všem

Ať už je vaše povolání jakékoliv, pravidelné čtení pomůže i vám. Odpočinete si od celodenního shonu, strávíte čas s dětmi a zavzpomínáte na své mládí u knížky, kterou vám četli vaši rodiče. My se těšíme na další spolupráci v rámci kampaně Celé Česko čte dětem a věříme, že se po přečtení tohoto článku zapojíte také.