2020-08-06 FB a IG Novinky.jpg

Facebook a Instagram jsou stále se rozvíjející sociální sítě, které pravidelně prochází celou řadou testováním nových možností pro své klienty. V uplynulých měsících jich bylo opravdu mnoho, a proto jsme pro vás připravili souhrn toho, co se ve světě těchto sociálních sítích událo!

Instagram novinky

Testuje se dvojitý feed ve stories

Instagram chce pro své uživatele co možná nejsnadnější přístup k informacím za co možná nejkratší dobu. Právě z toho důvodu se rozhodl otestovat fungování takzvaného dvojitého feedu. Jak už název napovídá, mělo by se jednat o dvouřádkový feed a pokud se osvědčí, bude to pro IG jasný důkaz toho, že více je někdy opravdu více.

Reklama na Instagramu i bez Facebook účtu

Patříte mezi obchodníky nebo firmy, kteří by rádi propagovali svůj produkt na Instagramu, ale brání vám v tom fakt, že nemáte účet na Facebooku? Od nynějška už to nebude problém! Další novinka od Instagramu totiž umožňuje propagovat své služby/produkty i bez toho aniž byste museli mít registraci na FB.

Reklama na IGTV

Poslední novinka na Instagramu se týká platformy IGTV. Do videa totiž už brzy budou vstupovat reklamy. O příjmy z nich se poté Instagram podělí spolu s tvůrci videí.

Možnost označování produktů v textu příspěvku

Neméně významnou novinkou pro podnikatele může být i další prodejní nástroj, s kterým Instagram experimentuje. Ten se zaměřuje na možnost prokliknout se na produkt přímo z popisu příspěvku. Takový posun by mohl mít na Instagram opravdu velký vliv a posunout se tak na pole významných e-commerce platforem.

Facebook novinky

Marketplace pro firmy

Ještě do nedávna byl Marketplace zpřístupněný pouze běžným uživatelům. To už ale neplatí! Dneska ho Facebook zpřístupňuje i firmám, které zde budou moci nabízet své zboží a služby.

Live With hlásí svůj comeback

Vzpomínáte si ještě na možnost živého vysílání přes Facebook spolu s pozvaným hostem? Díky karanténě se obliba živého vysílání opět vrátila, a s ní i nástroj Live With, který byl na konci minulého roku odstraněn.

Email marketing na Facebooku

Aplikace Správce stránek dostane novou možnost, jak oslovit své zákazníky a tím zvýšit svůj prodej. Už zanedlouho totiž budou moci firmy posílat jednoduchá marketingová sdělení, která přijdou uživatelům do e-mailové schránky.

Statistiky u komentářů

Komentáře hrají v oblasti dosahu významnou roli a Facebook se na to rozhodl reagovat. Od teď přidá Facebook ke každému příspěvku i statistiky, ze kterých bude jasné, jak ho komentáře ovlivnily.

Přepínání účtů v Messengeru

Poslední zpráva se týká celé řady novinek v Messengeru. Od teď budete moci jednoduše přepínat mezi osobním a firemním účtem. Tato funkce by se měla přenést i na Instagram a Face ID.