blog-seznam.png

Seznam.cz již brzy spustí dvě novinky, které výrazně zlepší výsledky vyhledávání. Nový relevanční model a s ním související agregátor výsledků mají přinést zlepšení až o několik procent.

Vyhledávač Seznam.cz chystá v nejbližší době nasadit do ostrého provozu nový relevanční model. Ten bude zajišťovat lepší a přesnější (relevantnější) výsledky vyhledávání.

Relevanční model má ve vyhledávacím procesu za úkol správně vyhodnotit obsah jednotlivých webových stránek v souvislosti s vyhledávaným dotazem. Na dotazy, kterým vyhledávač správně porozumí, podle Seznamu bude vracet až o několik procent lepší výsledky.

Zároveň s tím změnil vyhledávač i agregátor výsledků. Tato komponenta se stará o finální výběr výsledků vyhledávání. Nová verze bude více spoléhat na hodnocení relevance a v případě, že to bude mít smysl, bude rovněž vracet více výsledků z jedné domény.

Rádi byste zjistili, zda se nový relevanční model a agregátor nějak dotknou vašich webových stránek? Obraťte se na nás, podíváme se na to společně.