Oblíbená Stories také na YouTube
Začal s nimi Instagram, po něm se opičil Facebook a později také samotné YouTube. Stories získaly na popularitě téměř raketovým tempem. Tento způsob méně formální komunikace se sledujícími si podmanil svět sociálních sítí. Jak se jim ale povede na největším internetovém serveru pro sdílení videosouborů?
Pro většinu uživatelů sociálních sítí jsou Stories známé především z Instagramu. Umožňují sdílet co nejvíce momentů ze života za předpokladu, že se po 24 hodinách smažou. YouTube se rozhodl pro delší dobu zobrazení: sedm dní. Diváci navíc mají možnost vést pod nimi debatu v komentářové sekci. Výhodné je také umístění „příběhů“ na YouTube. Na jednotlivé Stories totiž uživatelé naráží na vícero místech: kromě standardní domovské stránky YouTube také v seznamu algoritmicky doporučovaných klipů, což rozšiřuje potenciální dosah Stories.
Stories vám určitě nemusíme zdlouhavě představovat… Většina z nás se s nimi setkala v rámci některé ze sociálních sítí. Jak je ale vytvořit na YouTube?
- Přihlaste se na YouTube v mobilu.
- Klepněte na ikonu fotoaparátu a na Příběh.
- Klepnutím na tlačítko spouště pořiďte fotku nebo jeho přidržením natočte video.
- Přidejte efekty, například hudbu, filtry, nálepky nebo text. Příběh také můžete oříznout nebo uložit do alba fotoaparátu.
- Klepněte na Zveřejnit.
Video můžete do svého příběhu přidat také výběrem z vašeho mobilního zařízení. Funkce Příběhy je aktuálně ve verzi beta. Pro její zpřístupnění musíte mít více než 10 000 odběratelů. Buďte ale trpěliví, po jejich získání může trvat až čtyři týdny než se funkce zobrazí.
Dočasná multimediální alba zaznamenala výrazně pozitivní odezvu na Snapchatu a Instagramu, sociální síti Facebook se je zatím zpopularizovat mezi svými uživateli příliš nedaří. Kterou cestou půjdou YouTube Stories?