Untitled design (5) (2).png

Budou to tři měsíce od chvíle, kdy vstoupilo v platnost nové nařízení o ochraně osobních údajů. Jak se projevilo, co nám dalo a vzalo? 


Budou to tři měsíce od chvíle, kdy vstoupilo v platnost nové nařízení o ochraně osobních údajů. I za tak krátkou dobu byl odborníky zaznamenán pokles v odesílání obchodních sdělení až o desítky procent. Co za tím stojí?

Přestože se obchodní emaily a newslettery řadí mezi jedny z hlavních nástrojů marketingu e-shopů a dalších obchodníků, se zavedením GDPR je jich odesíláno podstatně méně. To je v závěru dobře nejen pro koncového příjemce zprávy, který není zbytečně zahlcován poštou, která ho nezajímá, ale i pro samotné obchodníky, kteří tak mají vyšší šanci oslovit ty, kteří mají o dané informace opravdu zájem.

Odborníci se domnívají, že důvodů, proč obchodníci odesílají méně emailů, může být hned několik. Jedním z nich je pravděpodobně zastaralost kontaktů - emailové adresy již nejsou uživateli využívány nebo dokonce neexistují. Tato informace je ale v závěru vlastně velmi pozitivní. Proč? Konečně se objevil pádný důvod, proč si udělat čas na odstranění neaktivních emailů a celkové pročištění databáze, které bývá často zanedbáváno.

Dalším důvodem může být prostě fakt, že uživatelé dostávali do své emailové schránky nerelevantní informace. Jednoduše se pak “naučili”, ze kterých emailových adres jim chodí nezajímavý obsah, a opětovný souhlas se zpracováním osobních údajů dané společnosti zpětně nepotvrdili.

Vzhledem k tomu, že pokuty za nedodržení legislativy mohou být opravdu vysoké, dá se také předpokládat, že si firmy nastavily přísnější kritéria a některé zdroje kontaktů ze své databáze úplně vyloučily.

Pokud využíváte databáze s emaily a rozesíláte obchodní sdělení, určitě si zkontrolujte, zda-li je vše v souladu s GDPR. Pokud si nejste jisti, máme v týmu odborníky, kteří vám rádi pomohou.