stáže blog.png

Hledáš skvělou praxi či stáž nebo zajímavou placenou brigádu? Chceš se naučit něco nového a stát se hvězdou IT oboru? Jsi zodpovědný, cílevědomý a zdravě sebevědomý týmový hráč? Jsi tady správně. V Railsformers nastartujeme tvou hvězdnou kariéru, budeš-li chtít! 

Jsme spolehlivý partner v oblasti poskytování komplexních IT služeb. Od tvorby webových prezentací, e-shopů až po komplexní online a mobilní aplikace, správů sítí, online marketing a kybernetickou bezpečnost. Rádi ti poodhalíme své know how a pomůžeme se zdokonalit. Ti nejšikovnější stážisti mají dveře otevřené a budeme rádi pokud nastoupí přímo u nás. 

POZOR - nehledáme pouze studenty se zájmem o odbornou praxi. Chceme budovat náš vývojářský tým prostřednictvím vás - mladých a progresivních talentů, kteří se chtějí učit a seberealizovat. Nabízíme také dlouhodobější placenou spolupráci např. formou brigád či praxe na ŽL.

Uvedením svého e-mailu na konci dotazníku nám umožníte kontaktovat vás a společně naplánovat vhodný termín pohovoru. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Detailní znění zásad o ochraně osobních údajů najdete na našem webu zde: https://railsformers.com/gdpr.

JEDNOTLIVÉ PRACOVNÍ POZICE

Vývojář internetových aplikací v Ruby on Rails

Analýza, návrh  a vývoj internetových projektů v technologiích Ruby on Rails. Požadujeme znalost obecných principů OOP, znalost XHTML/CSS. Alespoň základní znalost MySQL. Výhodou praxe v programování Ruby on Rails nebo alespoň Java.

Součástí praxe bude práce s verzovacím systémem Git, integrační testování aplikací a HTML + CSS kódování. Rozšíření manažerských funkcí v naší ekonomické účetní online aplikaci a tvorba API ve frameworku Ruby on Rails. Vývoj pluginů a modulů do systému projektového řízení „Redmine“.

Vývojář nativních iOS aplikací

Analýza, návrh a implementace nativních mobilních aplikací a mobilních klientů pro internetové aplikace pro systém iOS. Požadujeme zkušenosti s daným vývojem alespoň na úrovni školních projektů.

Stážista bude v rámci odborné praxe vyvíjet nativní mobilní iOS aplikaci. Součástí iOS vývoje bude práce s návrhovým vzorem MVVM a knihovnami Alamofire (Programovací jazyk Swift).  Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv “clean architecture” a její potřebou pro mobilní vývoj.

V rámci praxe se budete realizovat především v rámci aplikace rezervačního systému, aplikace pro projektové řízení a účetní aplikace (konkrétní aplikace bude přiřazena během praxe dle úrovně stážisty).

Vývojář nativních Android aplikací

Analýza, návrh a implementace nativních mobilních aplikací a mobilních klientů pro internetové aplikace systému Android. Požadujeme zkušenosti s daným vývojem alespoň na úrovni školních projektů.

Stážista bude v rámci odborné praxe vyvíjet nativní mobilní Android aplikaci. Součástí vývoje pro Android bude práce s AAC, Dagger, Retrofitem, RxJava a dalšími používanými knihovnami pro Android (programovací jazyk Java nebo Kotlin). Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv “clean architecture” a její potřebou pro mobilní vývoj.

V rámci praxe se budete podílet především na vývoji nativní mobilní aplikace pro internetový magazín o receptech a gastronomii, rezervačním systému případně účetní aplikaci ( konkrétní aplikace bude přiřazena během praxe dle úrovně stážisty).

Vývojář mobilních aplikací ve frameworku React native

Analýza, návrh a implementace nativních mobilních aplikací a mobilních klientů pro internetové aplikace v cross-platform frameworku React Native.

Stážista bude v rámci odborné praxe vyvíjet nativní mobilní aplikace za pomocí vývoje v rámci cross-platform frameworku React Native. Seznámíte se se  strukturou aplikací tzv. “Redux, moabx ” a její potřebou pro mobilní vývoj.

Při vaší praxi bude tento vývoj uplatňován v rámci rozvoje a rozšíření našich aplikací, zejména účetní aplikace a aplikace pro personální agendu.

Správce sítě + Linux serverů / DevOps

Správa stávajících serverů a cloud v prostředí Linux (Debian, Ubuntu), sledování novinek, analýza a návrh nových řešení na bázi kontejnerů. Návrh a případná realizace centrálního monitorovacího systému. Požadujeme základní znalost prostředí Linux na úrovni instalace a práce se systémem v příkazovém řádku.

Vývojář PHP, JS, CSS, HTML

Náplní stáže bude práce na vývoji nové verze redakčního systému ePublish.CZ. Stážista se seznámí se strukturou systému a provede optimalizaci a testování jeho parseru html šablon. Součástí práce bude ladění parseru a jeho rozšíření s důrazem na dobrou obecnou použitelnost a rychlost. Dále se stážista seznámí s nejčastějšími typy útoků na webové aplikace a důkladně otestuje bezpečnost celého redakčního systému a případně navrhne a implementuje potřebné zabezpečení. Další náplní stáže bude implementace GraphQL API pro ePublish. Vývoj bude probíhat v jazycích PHP 7 a javascript s využitím frameworku React.

Potřebujete-li jakékoliv další informace, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@railsformers.com