blog_klicova.png

Aby vás potenciální zákazníci byli schopni dohledat, je zapotřebí používat správná klíčová slova. Pokud se vám podaří určit ta správná klíčová slova z vašeho oboru, pak je velmi pravděpodobné, že vám to přinese ovoce hned v několika ohledech. Tak například zjistíte:

 • co je nejvíce vyhledáváno přímo ve vašem oboru
 • která slovní spojení jsou ta vyhledávána
 • která slova používá konkurence
 • odhalíte slova, která jste možná používali, ale nyní se ukázala jako naprosto nevhodná
 • která klíčová slova a slovní spojení podpoří vaši PPC reklamu

Ovšem k tomu, abyste věděli, která slovní spojení jsou ta pravá, vede poměrně dlouhá cesta. Určitě stojí za to udělat detailní analýzu klíčových slov. Ta je důležitá nejen pro správné určení slov, na která je vhodné cílit, ale také pro odhalení slov nevhodných. Díky tomu se vyhnete situaci, kdy na váš web přijdou nerelevantní zákazníci, kteří se rychle objeví a také rychle zmizí.

Co má správná analýza klíčových slov obsahovat
 

 • Je důležité si vymezit relevantní klíčová slova pro vaše stránky. To znamená vytvořit si seznam nejhledanějších oborových frází a ty si klidně rozdělit na základě typu a průměrné měsíční hledanosti dle informací například z nástrojů Google Ads (původně Adwords) a Sklik.
   
 • Důležitá je také vhodná struktura webu. Se samotným seznamem klíčových slov totiž moc neuspějete. Ideální je, aby každá část webu měla jiné klíčové slovo, přes které se do dané části uživatelé dostanou. Kromě hlavní stránky se nezapomeňte soustředit také na podstránky

 

 • Pečlivě promyslete vhodná klíčová slova pro hlavní stránku. Není pravda, že čím více klíčových slov na hlavní stránku nasypete, tím lépe. Je vhodnější klíčová slova plynule rozmístit do podstránek. Na své homepage je doporučováno vybrat relevantní a silné slovo nebo slovní spojení.

 

 • Obsahová sekce a její aktualizace. Pokud chcete získat relevantní zákazníky, je třeba udržovat obsahovou sekci aktualizovanou a s kvalitním a čerstvým obsahem. Skvělým pomocníkem může být třeba magazín, kde budete publikovat články cílené na své potenciální zákazníky. Kromě magazínu vám dobře poslouží i blog. Oblíbené jsou články o novinkách v oboru nebo o tom, co se zrovna děje ve vaší firmě. Nezapomínejte mít obsah prolinkovaný a používat CTA tlačítka, která vybídnou zákazníka k akci – třeba k nákupu výrobku, o kterém v článku píšete.

Pokud chcete mít web optimalizovaný pro vyhledávače, pak je analýza klíčových slov jedním z prvních kroků, které byste měli podniknout. Když si dáte tu námahu a zpracujete ji kvalitně, je velmi pravděpodobné, že se vám podaří posunout na přední pozice ve vyhledávačích, což vám dá náskok před konkurencí. A pokud bojujete s nedostatkem času a chcete, aby vám s analýzou klíčových slov někdo pomohl, pak se obraťte na náš tým specialistů, který vám bude s radostí k dispozici.