2020-03-01 CCCD uvodni.jpg

Čas plyne jako voda a se vstupem do roku 2020 jsme v Railsformers oslavili spolu se společností Celé Česko čte dětem® už druhý rok! A že to byl báječný rok plný skvělých akcí a dobročinných projektů, který v nás vykouzlil nejen spokojený úsměv na tváři, ale i pocit, že děláme něco, co má skutečný smysl.

Kampaň Celé Česko čte dětem®

Celé Česko čte dětem® věří, že prostřednictvím společného čtení můžeme budovat pevné rodinné vazby. Pravidelné předčítání má ale mnohem větší přesah, než se může na první pohled zdát. Je nedílnou součástí rozvoje osobnosti dítěte, rozvíjí představivost, zlepšuje paměť a napomáhá učení. Z hlediska sociálního dopadu je pak klíčové v udržování pozitivního vztahu mezi dítětem a jeho rodičem. A přitom stačí pouhých dvacet minut denně…

Nepomáháme jenom my v Railsformers

Kampaň Celé Česko čte dětem® je fenomén, který neunikl snad nikomu, ani úspěšným a mediálně známým osobnostem. Podle doprovodných záznamů víme, že kampaň podpořilo přes osmdesát známých lidí ze světa kultury, sportu a umění. Za ty největší můžeme jmenovat například Michala Horáčka, Jaromíra Nohavicu, Michaela Viewegha, Václava Havla, Alena Mornštajnová, Kateřina Neumannová nebo Zdeněk Svěrák.

Kampani Celé Česko čte dětem® byla navíc udělena záštita Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebo Dětského fondu OSN UNICEF.

Jak jsme se v průběhu roku 2019 zapojili?

Stejně jako minulý rok, i letos jsme pro kampaň Celé Česko čte dětem® zajišťovali správu online marketingu a bezproblémovou funkčnost webových stránek i e-shopu. Díky tomu, že jsme mohli dělat to, co nás naplňuje a baví, jsme se zároveň stali už podruhé hlavním partnerem pro IT podporu!

Motivace Railsformers

Budeme-li se bavit o primární motivaci, která nás pohání v aktivní spolupráci se společností Celé Česko čte dětem®, budete se možná divit, ale nejedná se o propagaci firemní značky, kterou můžete v rámci činnosti společnosti vidět na různých propagačních materiálech (letácích, bannerech nebo brožurách), newsletterech nebo sociálních sítích.

Tím hlavním důvodem je fakt, že mnoho z nás se již stalo rodiči a s vizí kampaně se buď ztotožňujeme nebo vnímáme její důležitost. O to víc, když pracujeme v IT oboru, který tak často svádí k izolaci nejen dětí, ale i nás, dospěláků.

Najít si čas ke čtení, které nejen zlepšuje verbální projevy, ale i utužuje sociální vazby v rodině bereme jako velmi důležité a z vlastních zkušeností víme, že má taková práce smysl.

Pomáhejte s námi!

Do kampaně Celé Česko čte dětem® se můžete zapojit i vy a možností máte hned několik. Můžete přispět finančním darem, přihlásit se do role dobrovolníka a číst dětem v nemocnicích nebo jednoduše poslání společnosti aplikovat na svých vlastních dětech, vnoučatech, synovcích a neteřích. Volba je pouze na vás.

My bychom za celou firmu Railsformers rádi společnosti Celé Česko čte dětem® poděkovali – nejen za spolupráci, ale i fantastickou práci, kterou doposud odvedli a stále odvádějí. Už nyní se těšíme na další společné dobrodružství!