sklik blog.png

Seznam zahájil s několika klienty testování vyhledávání klíčových slov s rozšířenou volnou shodou. Díky ní pokryjete širší spektrum relevantních dotazů od zákazníků a získáte tak více konverzí.

Jinými slovy bude seznam nyní při zadání vyhledávací dotazu chytřejší. Díky rozšířenému slovníku pozná slova se stejným a to i případě, že nemají úplně stejný slovní základ. Znamená to, že zadá-li uživatel dotaz s konkrétním klíčovým slovem, nebude vyhledávač jako dosud hledat pouze jiné tvary, ale také související výrazy.

Příklad:

Díky rozšířené volné shodě se tak vaše reklama, se sofistikovaně zadanými klíčovými slovy bude více zobrazovat, správnému publiku, zvýší se proklik a s tím související konverze.

Již nyní máte možnost využívat nového typu shody slov, tzv. modifikátoru volné shody. Pokud přidáte na začátek klíčových slov ve volné shodě znaménko +, Sklik se bude u takového slova držet původního chování volné shody – skloňuje, přidává/odebírá diakritiku, mění pořadí, ale nezaměňuje jej za příbuzná slova.

Příklad:

Znaménko + je třeba přidat ke každému slovu z klíčového slova.

Algoritmus, který určuje související spojení je velmi sofistikovaný. Ladil se pomocí mnoha analýz, výzkumů, strojového uční apod. Slovník bude neustále vyvíjen, zdokonalován a rozšiřován.

Systém je aktuálně testován a brzy jej bude Sklik pomalu zpřítupňovat širšímu poli klientů.

Nepanikařte, pokud ve statistikách vyhledávacích dotazů klíčového slova uvidíte nerelevantní dotaz – systém na něj sám přestane klíčové slovo vydávat, pokud na něj uživatelé nebudou klikat.

Důležitou informací je, že Sklik nebude před spuštěním RVS nijak upravovat inzerenty zadaná klíčová slova ve volné shodě a přidávat jim modifikátor. Chcete-li mít své klíčová slova plně pod kontrolou a nestojíte o zobrazení na související dotazy, můžete už dnes označit tato slova modifikátorem +.

No co si budeme nalhávat. Je to náročné. Práce s vyhledávači, SEO a PPC vyžaduje neustálý kontakt s novinkami a sledování dynamicky se vyvíjejících oborů. Nemáte-li na to čes a chcete energii raději věnovat tomu, co vás baví, tedy svému byznysu, svěřte tyto starosti profíkům. Ať již potřebujete něco zkonzultovat, poradit nebo chcete ať se vám o PPC reklamu postaráme, obraťte se na nás.