rails_meta_blog.png

Co je to meta description?

Meta description, kterému se někdy také říká meta popis, je značka (tag), která se objevuje na každé ze stránek vašeho webu. Tato značka zjednodušeně slouží k tomu, aby vyhledávače (Google, Seznam a další) a také běžní uživatelé získali více informací o obsahu vaší stránky. Protože se tento krátký text zobrazuje ve výsledcích vyhledávání, je jasné, že je to velmi důležitý prvek pro výkonnost webu.

Jak vytvořit správný meta description?

Na délce záleží.
Určitě se držte stanovené délky, která odpovídá zhruba 155 znakům. Minimální délka vašeho meta popisku by měla být alespoň 70 znaků. Google, Bing nebo Yahoo obvykle tolerují i meta description, který je delší. V závěru vám ale stejně nikdo nezaručí, že tyto uvedené délky budou ve vyhledávači zobrazeny. Rozhodnutí je čistě na uvážení vyhledávače.
 

Kvalita textu na prvním místě.
Dalším důležitým bodem při vytváření popisku je kvalita daného textu. Popisek by měl být čtivý, srozumitelný, ale zároveň mít informační přínos. Když budete meta description vytvářet, myslete především na to, že by měl být psán pro uživatele. Kvalitní popisek totiž v závěru rozhodne, zda návštěvník na váš odkaz klikne nebo ne.
 

Relevantní klíčová slova.
Pokud svůj meta description odfláknete, může se stát, že si vyhledávač nahradí váš text svým vlastním. Abyste tomu zabránili, je nutné vytvořit opravdu dobrý a relevantní popis. S tím vám pomůže analýza klíčových slov. Můžete si udělat jejich soupis a vyzkoušet tato klíčová slova použít ve vyhledávači. Tak snadno zjistíte, jestli vaši meta description vyhledávače používají nebo ne.
 

Nezapomínejte na jedinečnost.

Každá indexovatelná stránka by měla mít jedinečný popisek. Pokud by se vám na stránkách některý popis opakoval, mohly by si vyhledávače i uživatelé myslet, že se jedná o duplicitní obsah, a v tom případě by vyhledávač mohl vyloučit vaše stránky z vyhledávání. A to určitě nechcete.

Pokud chcete mít svůj web vyšperkovaný od začátku až do konce, kontaktujte nás. S tvorbou meta description vám rádi pomůžeme.