Od roku 2009 provozujeme internetový portál sRecepty, který se zabývá vším, co souvisí s vařením, recepty a kořením. Cílem je sdílení receptů mezi samotnými uživateli prostřednictvím této webové stránky. Ruční psaní receptů je již minulostí. Navíc sespaný recept si kuchaři a kuchařky někde založí a když ho chtějí použít, často neví kde recept najít. Tento web tedy zároveň slouží k tomu, aby se eliminovaly tyto situace. Celý proces nahrání receptu na web je velice jednoduchý. Každý uživatel, jenž chce vložit recept na naše stránky, musí být registrován (buď prostřednictvím Google účtu, Facebook účtu, nebo jednoduše vyplněním registračního formuláře). K úspěšnému nahrání receptu je pak potřeba jen vyplnit název receptu, ingredience, způsob přípravy a nahrát fotku. Pokud má uživatel zájem, může na naši stránku vložit také videorecept.

Po nahrání vlastního receptu se můžou ostatní uživatelé dotazovat na váš recept, hodnotit jej, vytisknout anebo vytvořit si své vlastní knihy receptů, stejně jako psaní článků a sdílení rad a tipů na vaření. Ve větší míře lze na webu využívat řadu funkcí a taky využít interakci se sociálním sítěmi, což dále zvyšuje možnost sdílet jeho obsah. Protože si uvědomujeme, že lidé vaří nejen u nás v České republice, ale také v zahraničí, vytvořili jsme mnoho jazykových mutací.

Rádi vaříte? Zajímáte se o zdravou výživu a potraviny obecně? Pak jste na správném místě. Portál sRecepty je místo, kde se lidé mohou setkat s jinými uživateli s podobnými zájmy v receptech a vaření. Veškerý obsah je tvořen jimi. Stačí jen po registraci přidávat recepty pod vlastním jménem a komentovat a psát články. Uživatel může taky doporučit restauraci, se kterou je spokojen a která mu vyhovuje.

Nebudete-li si vědět rady s tím, jak web funguje, určitě vám pomohou vysvětlující videa.Dále zde naleznete týdenní jídelníčky, tudíž už nikdy nebudete dlouze přemýšlet o tom, co máte vařit k obědu či co si dát k večeři. Recepty můžete vyhledávat na základě několika kritérií: dle příležitosti, dle ročního období, dle chodu, kuchyně …

Aktivní uživatel je za svou činnost na webu vždy ohodnocen tzv. Zlaťáky.. Co jsou Zlaťáky? Zlaťáky jsou forma odměny, kterou můžete získat za pouhé používání portálu sRecepty. Jedná se o soutěž o věcné ceny, které se může účastnit každý registrovaný uživatel. Touto soutěží chceme uživatele motivovat, aby nám pomohli rozvíjet obsah portálu. Každý uživatel tak například pouhým vložením nového receptu získá Zlaťáky, obohatí databázi receptů a zviditelní svou osobu. A to se vyplatí!

Jakmile dosáhnete určitého počtu Zlaťáků, máte nárok na dárky uvedené na portálu sRecepty.Jednotlivé dárky do soutěže věnovali naši sponzoři, pokud máte zájem být jedním z nich, neváhejte nás kontaktovat. Pokud si myslíte, že nám v seznamu cen něco chybí, můžete novou cenu navrhnout v našem diskuzním fóru. Kliknutím na název ceny si můžete zobrazit podrobnější informace.