ukolovnik.jpg

Zapomínáte? Vypadávají vám z hlavy úkoly, které jsou sice malé, ale svou důležitostí mnohdy předstihnou ty velké? Pak si pořiďte úkolovník! Na ty papírové ale zapomeňte, přinášíme vám výběr pěti nejoblíbenějších aplikací (známých či méně), které si budou pamatovat za vás.

Evernote

Sloní paměť, do které se vejde opravdu cokoliv. Evernote je nejrozšířenější aplikací pro zadávání úkolů a poznámek, ale také pro organizaci fotografií a různých souborů. Základní verze je zdarma a přináší opravdu širokou škálu využitelností.

S Evernote budete organizovaní a synchronizovaní na všech platformách. Své využití má aplikace také pro vaši práci k vytváření agend, psaní zpráv nebo tvoření prezentací. Sdílejte své poznatky k dokumentům se svými kolegy a buďte efektivní: nechte několik kolegů pracovat na různých částech vašeho projektu současně. To vše vám (a ještě něco navíc) vám poskytne základní verze, která je zdarma.

Placená verze, Evernote Premium, vám umožní navíc ukládání e-mailů, hledání v dokumentech sady Office a v jejich přílohách, komentování PDF souborů, skenování a digitalizování vizitek a zobrazování poznámek okamžitě jako prezentace. Takto vylepšený úkolovník se pak hodí i pro toho nejnáročnějšího uživatele.

Hodnocení Google Play:  4,5/5 hvězdiček (1 504 095 osob)

Stáhnout pro Android, iOS a Windows 10

Wunderlist

„Nejlepší aplikace pro vytváření seznamu úkolů,” píše webový zpravodaj The Verge. Ocení ji především uživatelé, kteří si rádi užívají příjemný pocit při škrtání splněných povinností. Mezi klíčové vlastnosti tohoto úkolovníku patří tvoření soupisů, které potřebujete sdílet a přistupovat k nim z různých platform. Můžete přidat také PDF dokumenty, obrázky nebo prezentace, aby byly vaše seznamy vždy plnohodnotné. Nesmíme opomenout možnost nastavení připojení, které zajistí, abyste už nikdy nezapomněli na důležitý termín.

Microsoft To-do

What To-do? Služba je jednoduchým a inteligentním nástrojem pro vytváření seznamu úkolů, který vám usnadní každodenní plánování činností. Zvýšíte tak svou produktivitu nejen doma, ale také v práci či ve škole. Kromě seznamu si v Microsoft To-do můžete vytvářet poznámky a přidávat si je k seznamům úkolů (například web vaší oblíbené restaurace, adresy nebo recepty). Pokud budete chtít v určité oblasti dosahovat zvýšené produktivity, můžete si vytvořit seznamy, které podporují například metodologii Getting Things Done od Davida Allena. A to ať už jsou vaše cíle v horizontu měsíce nebo pěti let. Úkoly, na které se chcete zaměřit právě dnes, si můžete přidat do oblasti Můj den. Aplikace je také nově schopná vyhodnotit, které z úkolů nesplněných včera byste mohli splnit dnes.

Aplikace Microsoft To-do je propojena s úkoly Outlooku, proto můžete snáz spravovat všechny své aktivity na jednom místě. Budete je mít k dispozici, ať už budete v úkolech Outlooku nebo v aplikaci To-do.

Hodnocení Google Play: 4,4/5 hvězdiček (33 900 osob)

Stáhnout pro Android, iOS a Windows 10

Poznámky a seznamy Google Keep

Žijete rychlým životem a neradi plýtváte drahocenným časem? Nahrajte si hlasovou poznámku, ať už jste kdekoliv, a nechte si ji přepsat. Nebo si potřebujete poznámku rychle uložit a věnovat se jí později? Google Keep vám ji ve správný čas připomene. Aplikace umožňuje kromě přidávání poznámek také vytváření seznamů a přidávání fotografií. Vše můžete sdílet se svou rodinou a přáteli a plánovat tak spolu. Kdo nemá rád barvy a štítky, určitě ocení jednoduché vyhledávání.

Hodnocení Google Play: 4,4/5 hvězdiček (768 395 osob)

Stáhnout pro AndroidiOS

Všechny výše uvedené verze jsou zdarma k dispozici na Google Play a iOS. Samozřejmostí s možností sdílení mezi všemi platformami (mobilní telefon, tablet či počítač). Záleží na vašich preferencích, které uživatelské prostředí budete považovat za nejpřívětivější. Papírovým úkolovníkům už dávno odzvonilo… Nechte moderní technologii, aby dodržovala plnění úkolů za vás, a plně se soustřeďte na svou produktivitu.