google assistant.png

Google Assistant je nová generace hlasového asistenta, dá se považovat za největší a nejdokonalejší konkurenci Apple Siry a v mnoha ohledech ji předčí. Posouvá schopnosti umělé inteligence na vyšší level. Google aktuálně představil mnoho inovací a novinek.

Přidává 6 nových hlasů a snaží se o to, aby zněly maximálně přirozeně. Nově je možné v hlasech díky strojovému učení slyšet intonaci a pauzy mezi slovy a dle ukázek je nutno podotknout, že je to opravdu velmi přirozené a hlas již dávno nezní sekaně a uměle.

Dle posledních zpráv je do konce roku 2018 v plánu také podpora češtiny.

Další novinkou je Continued Conversation – neboli nepřerušená, pokračující konverzace. Umělá inteligence pozná, že na ní mluvíte a nemusíme znovu opakovat oslovení “Hey Google”. Došlo tedy k odstranění nutnosti při každé žádosti opakovat „Hey Google“ a můžete tak s asistentem vést mnohem přirozenější komunikaci.

Multiple Actions – je možnost položit více dotazů/akcí najednou. Umělá inteligenci si dokáže poradit se složitějšími dotazy a zvládne je zpracovat.

Google Assistant je nyní velmi milý díky funkci Pretty Please - pozná, že na něj mluvíte zdvořile a odpoví stejně zdvořilým stylem.

Všechny tyto vylepšení mají zlepšit přirozenou konverzaci mezi Google Assistantem a člověkem.

Neuvěřitelné až lehce děsivé je video, jak Google Assistant zvládne zavolat do restaurace a objedná rezervaci přičemž vede plynulou konverzaci s obsluhou.

A co vy? Jak vnímáte umělou asistenci? Fascinuje vás nebo děsí?