cloud.png

Cloud může být důmyslnou a sofistikovanou cestou k bezpečnosti vašich dat a ochraně osobních údajů, která zpracováváte? Proč? 


Ačkoli v GDPR nařízení stojí, že po firmách lze požadovat pouze to, co je pro ně v rámci zabezpečení možné, neměly by ani menší firmy s nepříliš vysokým obratem dostatečné zabezpečení podceňovat.

Pokud se budeme bavit o technologickém řešení zabezpečení, pak tím nejsnazším bude pro malé firmy přechod na cloud. Důvod je jednoduchý - poskytovatelé cloudových služeb si nemohou dovolit selhání a bezpečnost si proto pečlivě hlídají. Obrovskou výhodou, která z využití cloudu plyne, je to, že servery, úložiště, služby i aplikace budete mít jako uživatel dostupné vzdáleně přes internet nebo síť. Ono totiž ani nejlepší IT zabezpečení vám nezajistí, že k úniku dat nedojde například v situaci, kdy si zaměstnanec vezme práci domů. V notebooku si pak s sebou bere nejen práci, ale také citlivé údaje.

Dalším důležitým krokem pro větší zabezpečení je virtualizace sítí. Díky virtualizaci bude pro firmy snazší předcházet problémům spojeným se zničením, ztrátou či neoprávněným vyzrazením nebo zpřístupněním osobních údajů.

Cloudových nástrojů, aplikací a služeb je celá řada – vybírat můžete od poskytovatelů emailu, přes cloudová/sdílená úložiště, kancelářské aplikace, platformy pro spolupráci, diskuse a sdílení a mnohem více.

Pokud si nejste jisti, zda je pro vás cloudové řešení tou správnou volbou, nebo z nějakého jiného důvodu nechcete investovat do technologií, ve kterých nevidíte přidanou hodnotu, ozvěte se nám. Rádi s vámi celou problematiku probereme a navrhneme vám nejlepší způsob, jak řešit GDPR ve vaší firmě.